nb2

Elmaradt egy NB II-es meccs

Az Újpest pályáján állt a víz, ezért nem tudott játszani a Cegléddel.

Az elmúlt napok heves esőzései miatt a Szusza Ferenc Stadion gyepszőnyege az első csapat szakmai stábja szerint nem volt alkalmas a játékra. Figyelembe véve a jövő pénteki, Eger elleni élvonalbeli mérkőzést, a vasárnapi, Cegléd elleni NB II-es találkozó elhalasztását kérték. A játékvezetők a talajt viszont játékra alkalmasnak nyilvánították. A vendég Cegléd játékosainak igazolása rendben volt. A mérkőzés végeredményéről az MLSZ dönt majd.

– Véleményünk szerint nem alkalmas játékra a pálya. Ha a mérkőzés által okozott károkat kifizetik és rendbe hozzák a jövő heti, Eger elleni mérkőzésünkig azok, akik szerint itt mérkőzést lehet rendezni, akkor nincs gond, de természetesen ez nem így működik – idézi a klub honlapja Jos Daerden vezetőedzőt.

A Keleti-csoportban a Balmazújváros a szünetben még vezetett a Vasas ellen, de a fővárosiak Nikolov Balázs és Thiago góljával fordított. A meccsen két kiállítás volt, egyenlő eloszlásban. A Honvéd-MFA hazai pályán Vólent Roland duplájával legyőzte a Szolnokot, így a tabella élére ugrott!

Nyugaton a listavezető Puskás Akadémia továbbra is veretlen. A felcsútiak az első félidő végén emberelőnybe kerültek, a második felvonásban pedig négy góllal terhelték meg a házigazda Kaposvár II kapuját. Mivel a Gyirmót hazai pályán 2-1-re kikapott a Haladás kettőtől (Németh Márió a 92. percben lőtte a győztes gólt), a kisalföldiek már csak az ötödikek a tabellán, hátrányuk kilenc pont az éllovassal szemben. A Csákvár meglepő győzelmet aratott Szigetszentmiklóson.

NB II, 10. forduló

Keleti-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Vasas SC 1-2 (1-0)

Budapest Honvéd-MFA – Szolnoki MÁV FC 2-0 (0-0)

Újpest FC B – Restart-Ceglédi VSE elmaradt

Szombaton játszották

Orosháza FC – Békéscsabai Előre 1912 SE 0-1 (0-1)

Szeged 2011 – Kazincbarcikai BSC FC 2-1 (1-1)

Putnok VSE – Ferencvárosi TC II 1-2 (0-1)

Dunakanyar-Vác – Mezőkövesd-Zsóry 1-0 (1-0)

Pénteken játszották

DVSC-DEAC – Nyíregyháza Spartacus 2-1 (1-1)

Az élcsoport: 1. Honvéd-MFA 20 pont (6 győzelem), 2. Békéscsaba 20 pont (5 győzelem), 3. Mezőkövesd 19 pont, 4. Orosháza 18 pont (6 győzelem), 5. Vasas 18 pont (5 győzelem, 11-9), 6. Nyíregyháza 18 pont (13-12)

Nyugati-csoport

Kaposvári Rákóczi FC II – Puskás Akadémia FC 0-4 (0-0)

13.30: Szigetszentmiklósi TK-Erima – Aqvital-Publo Csákvári TK 1-3 (0-2)

Gyirmót FC Győr – Szombathelyi Haladás II 1-2 (1-0)

FC Ajka – Kozármisleny SE 3-1 (0-0)

Győri ETO FC II – MVM Paks II 1-0 (0-0)

Veszprém FC – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 2-2 (0-0)

Duna FC Tatabánya – BKV Előre SC 0-0

Zalaegerszegi TE FC – Bajai LSE-Kalo-Méh 3-0 (0-0)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia 27 pont, 2. Kozármisleny 23 pont (7 győzelem), 3. Ajka 23 pont (6 győzelem), 4. Tatabánya 18 pont (18-13), 5. Gyirmót 18 pont (20-16), 6. Zalaegerszeg 17 pont