Hírek

Kupakedd: továbbjutottak az esélyek

A Siófok, a Győri ETO és a Debrecen is győzött a Magyar Kupa 4. fordulójának visszavágóján.

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Juszuf Dajics 42. percben szerzett góljával a Siófok hazai pályán 1-0-ra legyőzte az NB III-as Dunaújváros Pálhalma csapatát a Magyar Kupa negyedik fordulójának visszavágóján, így idegenben lőtt góllal továbbjutott.

A bajnoki listavezető győriek Kronaveter révén már nyolcadik percben előnybe kerültek a tartalékos összeállításban szereplő Paks otthonában, de Simon Attila duplázott, Djordjevics pedig a 22. percben piros lapot kapott, így Kronaveter második találata a szünet előtt az egyenlítést jelentette. A rendkívül eseménydús első félidő után a második felvonásban Simon kihagyott egy tizenegyest, Dudás Ádám pedig két ziccert, de a harmadikat belőtte, így 3-2-re győzött az ETO, amely a továbbjutását már az első meccsen biztosította – aktív játékvezetői közreműködéssel.

Továbbjutott a bajnoki és kupacímvédő Debrecen is, mivel a keleti rangadón, hazai pályán legyőzte 3-1-re az odavágót megnyerő Nyíregyháza csapatát. A találkozón Coulibaly duplázni tudott, így a bajnokságban mostanában gyengélkedő DVSC 5-4-es összesítéssel ment tovább a negyeddöntőbe.

Magyar Kupa, 4. forduló, visszavágók

November 27. kedd

FGSZ Siófok – Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE 1-0 (1-0). Továbbjutott: Siófok (2-2, idegenben lőtt góllal)

MVM Paks – Győri ETO FC 2-3 (2-2). Továbbjutott: Győr (kettős győzelemmel, 7-2)

Debreceni VSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-0). Továbbjutott: Debrecen (5-4)