A Győri ETO gyorsan ember- és gólelőnybe került a Paks ellen a Magyar Kupában.

Győr: Sztevanovics – Tokody (Takács Á., 10.), Djordjevics, Lang, Dinjar – Pilibaitis, Pátkai, Trajkovics (Nicorec, 57.) – Dudás, Ahjupera (Kronaveter, 51.), Andrics. Edző: Pintér Attila
Paks: Pokorni – Heffler T., Éger, Szabó J., Báló – Mészáros I., Fiola – Kulcsár D. (Bori, 61.), Bartha (Hahn, 88.), Heffler N. – Eppel (Simon A., 79.). Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Dinjar (tizenegyesből 6.), Dudás (45+1., 76.), Pátkai (73.)
Kiállítva: Pilibaitis (75.), illetve Szabó J. (5.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A várakozásoknak megfelelően a házigazda győriek léptek fel kezdeményezően az első félidő elején, de nem kellett összetörniük magukat a gólért, és mint kiderült, a győzelemért sem, mert a játékvezető hozzásegítette őket a sikerhez. Történt, hogy az ötödik perc közepén Andrics a tizenhatoson belül elesett Szabó János mellett, erre a bíró általános megdöbbenésre tizenegyest és piros lapot adott! Dinjar belőtte a jogtalan büntetőt, az ETO pedig emberelőnyben folytatta a játékot. Nem volt meglepetés, hogy ezután a bajnoki listavezető kisalföldiek domináltak, időszakonként nyomasztó labdabirtoklási fölényben voltak, a kapura lövésekkel sem fukarkodtak, veszélyes ziccerig mégsem jutottak. Bartha László és Kulcsár Dávid jóvoltából a vendégek is veszélyeztettek, de a félidő lefújása előtt néhány másodperccel Dudás Ádám eldöntötte a meccset (2-0).

A fordulás után nem rohamozott esztelenül az ETO, türelmesen birtokolta, járatta a labdát, komolyabb ziccer nélkül, egészen a 73. percig, amikor Pátkai Máté növelte a hazai előnyt (3-0). Pilibaitis kiállításával kiegyenlítődött a létszám, Dudás gyönyörű szabadrúgásgóljával viszont tovább nőtt a különbség (4-0). Azért nem jött össze a mesterhármas, mert Dudás kihagyott egy hatalmas helyzetet, de a győriek így is kilencven perc alatt lerendezték a kupapárharcot.