A Nyíregyháza Spartacus hazai pályán 3-0-ra kikapott a Mezőkövesdtől az NB II Keleti-csoportjának 17. fordulójában. A kudarc miatt a mérkőzést követően lemondott Brekk János, a szabolcsiak szakmai igazgatója.
Seattle-ben már korábban eldöntötték, hogy Pride-mérkőzésnek jelölik ki ezt a találkozót, majd két olyan nemzetet sorsoltak ki, ahol illegális a homoszexualitás.