A májusi U17 Európa-bajnokságról óvás miatt lemaradó magyar válogatottnak két év múlva a hazai rendezésű kontinensbajnokságon, már az U19 korosztályban a végső győzelem a célja.
Seattle-ben már korábban eldöntötték, hogy Pride-mérkőzésnek jelölik ki ezt a találkozót, majd két olyan nemzetet sorsoltak ki, ahol illegális a homoszexualitás.