Hírek

A második meccsen a második vereség

A magyar U19-válogatott 1-0-s vereséget szenvedett a házigazda Szerbia ellen, az Európa-bajnoki selejtező elitkör második fordulójában.

U19 Európa-bajnoki selejtező, elitkör, 3. csoport, 2. forduló
Szerbia – Magyarország 1-0 (0-0)
Újvidék. Játékvezető: Beaton (skót)
Szerbia: Pajovics – Sztojkovics, Petrovics, Mihajlovics, Dimics – Poletanovics (Radovanovics, 72.), Ninkovics (Ivkovics, 88.), Akszentijevics, Mitrovics – Radoja, Csavrics (Djurdjevics, a szünetben). Szövetségi edző: Zoran Marics[clear=”both”]
Magyarország: Dombó – Lang , Tóth F., Czégel, Tamás K. – Hajdú Á., Adorján K., Poór – Vécsei (Vass P., 81.), Novothny (Szécsi, 64.), Radó. Szövetségi edző: Tuboly Frigyes
Gólszerző: Ninkovics (86.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Tuboly Frigyes csapata az elitkör első mérkőzésén súlyos vereséget szenvedett Románia ellen (0-4), s mivel csak a csoport első helyezettje jut tovább, úgy tűnt, gyakorlatilag el is szállt minden remény. Bár az első nap másik meccse döntetlen lett, s ez még adhatott volna némi esélyt…

Igen ám, de vasárnap egy újabb nehéz ellenfél, a németek ellen 2-2-es döntetlent elérő házigazda szerb válogatott következett. A magyar válogatott ezúttal jóval fegyelmezettebben játszott, mint a románok ellen, az első meccsen ugyanis éppen a nagy rohanás okozta a csapat vesztét. A házigazdák végig mezőnyfölényben futballoztak, de nem tudtak mit kezdeni a mieink jól megszervezett védekezésével, a labdabirtoklási fölényük csak szögletekben mutatkozott meg – tudósít az MLSZ honlapja.

A második félidőben is a szerbek irányítottak, de a magyar válogatottban is végig benne volt a gól, érezhető volt, hogy aki betalál, megnyeri a mérkőzést. A hajrában nagyon közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, a 85. percben Radó András lövését azonban védeni tudta a Videoton szerb kapusa, az ellentámadásból pedig gólt lőttek a hazaiak, egy távoli lövés után lepattanó labdát Ninkovics juttatott a hálóba, beállítva az 1-0-s végeredményt.

– A mai mérkőzésen nagyon jól játszottunk, le a kalappal a srácok előtt – mondta a lefújás után Tuboly Frigyes. – A szerbek többet birtokolták a labdát, de végig taktikusan, okosan futballoztunk, sajnos nem tudtuk értékesíteni a lehetőségeinket. A hazaiak a hajrában, másodpercekkel egy kimaradt ziccerünk után egy lepattanó labdát lőttek a kapuba, ezzel nyerték meg a meccset. Ezúttal nüánszok döntöttek, de a mostani vereségnél sokkal jobban sajnálom, hogy pénteken nagyon elrontottuk az első meccsünket. Sajnos, úgy látszik, a magyar játékosoknak a nagy tornákon mindig szükségük van egy mérkőzésre, hogy felvegyék a nemzetközi ritmust, és ez bizony óriási hátrányt jelent számunkra.

A másik mérkőzésen: Románia–Németország 1-1