Kilencgólos meccsen nyert az FTC

A Ferencváros II odahaza 5-4-re győzött a Cegléd ellen az NB II 12. fordulójában.

NB II, Keleti-csoport, 12. forduló
Ferencvárosi TC II – Restart-Ceglédi VSE 5-4 (2-3)
Albert-stadion, 200 néző. Játékvezető: Pintér Cs.
FTC II: Rigó – Simita, Grúz, Erdei, Birtalan – Busai, Vass M. (Batik, 76.) – Hakola (Gárdos, 35.), Nyilasi B. (Nehéz, 56.), Holman – Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
Cegléd: Bácskai – Robson, Koncz, Farkas I., Juhász – Csurka Á. (Halgas, 65.), Kenderes, Nagy L., Skunc – Kormos (Markó, 82.), Medgyesi (Balog Sz., 73.). Edző: Ványi Zsolt
Gólszerzők: Holman (6., 81.), Beliczky (16.), Gárdos (62.), Batik (92.), illetve Kormos (4.), Koncz (tizenegyesből 8.), Csurka (40.), Medgyesi (57.)

A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött: egy eladott labdát Kormos László kaparintott meg a harmadik percben, majd a kapunkba lőtt, de a hatodik percben Beliczky Gergő remek passzát követően Holman Dávid egyenlített (1-1). Újabb három perc múltán a vendégek jogos büntetőt kaptak, amit Koncz Zsolt értékesített, de a válaszra ismét nem kellett sokat várni: a 18. percben Beliczky lépett ki a baloldalon, majd szinte az alapvonalról a hálóba lőtt (2-2).

Ezt követően kiegyenlített játék folyt a pályán, mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek. A félidő hajrájában egy védelmi hibát követően Csurka Ádám lőtt a hálóba, így a szünetre a Cegléd 3-2-es előnnyel vonulhatott – tudósít az FTC honlapja.

A fordulást követően küzdelmes játék alakult, majd ismét a Cegléd bizonyult eredményesnek: Medgyesi László lőtt éles szögből a kapuba (2-4). A Ferencváros II a negyedik kapott góltól sem tört össze, és Beliczky újabb találatával visszajött a meccsbe. A fővárosi fiatalok ezt követően sem hagytak fel a támadásokkal. A 81. percben egy oldalról elvégzett szabadrúgást követően Holman fejelt a ceglédi kapu jobb oldalába (4-4). A csereként beállt Batik Bence a hosszabbításban megszerezte a hazai csapat ötödik gólját, így a Ferencváros egy ritkán látható mérkőzésen 5-4-re győzött!

Érdekesség, hogy Cegléd a Keleti-csoport első fordulójában is produkált már hasonló eredményt, akkor 6-4-re kapott ki Békéscsabán, és akkor is két góllal vezetett.