A Paks 3-1-re győzött Pécsett az OTP Bank Liga 16. fordulójában.

OTP Bank Liga, 16. forduló
Pécsi MFC-Matias – MVM Paks 1-3 (0-2)
Pécs, 3000 néző. Játékvezető: Veizer
Pécs: Dibusz – Fodor F., Lantos, Krejci, Zseljkovics – Okoronkwo (Demjén, 32.), Akassou (Nagy O., a szünetben), Grumics, Uzoma, Wittrédi (Szatmári L., 57.) – Bajzát. Edző: Supka Attila
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Fiola, Szabó J., Csehi T. – Kulcsár D., Heffler N. (Vayer, 87.), Báló, Bartha – Eppel (Mészáros I., 78.), Tököli (Simon A., 72.). Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Bajzát (90.), illetve Eppel (34., 69.), Kulcsár D. (38.)
Kiállítva: Demjén (89.)

Hazai részről a közelmúltban apróbb sérüléssel küszködő Bodnár László, Nagy Olivér és Csausics csak a kispadon kezdett. Sokkal komolyan problémákkal kell megküzdeniük a paksiaknak, hiszen Bori Gábor, Kiss Tamás, Zsók József, Lázok János és Sifter Tamás sérülés, Éger László pedig öt sárga lap miatt hiányzott.

Több mint fél órán keresztül az égvilágon semmi említésre méltó nem történt a pályán, csak a mezőnyben gyűrték-gyömöszölték egymást a csapatok, valamirevaló helyzet nélkül. Az unalmas gurigázást a 34. percben Eppel Márton törte meg, akit a tizenhatoson belül nem tudtak elválasztani a labdától, ő pedig nagyjából 12 méterről, félfordulatból a hálóba bombázott (0-1). Egyébként is a vendégek voltak aktívabbak, megérdemelten szereztek vezetést. Öt perccel később a hazaiak sokadik eladott labdáját is góllal büntette a Paks: Kulcsár Dávidtól indult az ellenakció, három gyors passz után visszakerült hozzá a labda, amit védhetetlenül lőtt a kapuba (0-2). Érdekesség, hogy mindkét találat előtt Akassou ajándékozta oda a labdát a látogatóknak.

Paksi helyzettel kezdődött a második félidő, de aztán a pécsi támadások domináltak. Teljesen érthetően, hiszen a hazaiaknak volt sokkal sürgősebb a dolog… A hatvanadik perc után Bajzát Péter hagyott ki egy ígéretes lehetőséget, majd egy kapu előtt átívelt labda okozott riadalmat vendégoldalon, ám a 69. percben Krejci eladta a labdát senkitől sem zavartatva a saját térfelén, Eppel lecsapott rá, rávezette Dibusz Dénesre, majd a hálóba lőtt (0-3). A nyolcvanadik percben Bartha László cselezett ki két embert az ötös előtt, de Dibusz kivetődve elütötte előle a labdát. A kipattanót Heffler Norbert vitte volna el a kapus mellett, aki elhúzza a lábát, tizenegyes. A büntetőt Heffler Tibor csúnyán a léc fölé lőtte.

A paksiak ezután is a negyedik góljuk megszerzéséért harcoltak, de erőfeszítéseik ezúttal nem jártak sikerrel. A hazaiak közül Demjén Gábor kiállíttatta magát, majd mérgében hozzávágta a labdát a játékvezetőhöz. Ezután Bajzát Péter egy szépségdíjas mozdulattal megszerezte a PMFC becsületgólját. De ennek rajta kívül senki nem örült (1-3)…

– A jelenleg kialakult helyzetben nem csodálkozom, hogy itt tart a Pécs, a mai teljesítményt arra vezetem vissza – mondta a Rangadó.hu szakértője, Palaczki János, a pécsiek egykori kiváló játékosa. – A játékból hiányzik a futball iránti alázat és a céltudatosság, de jelen pillanatban ezen nem is csodálkozom. Megvan a véleményem, de egyelőre megtartom magamnak, mert nem az én tisztem minősíteni. Pécsi részről értékelhetetlen volt ez a meccs. A Paks viszont motivált volt, szervezetten futballozott, láttam rajtuk az akaratot. Nulla-három után nyilván felszabadultak olyan dolgok a játékosokban, ami előtte nem, ilyenkor már nincs eredménykényszer, ezért ezért hajtottak a negyedik góljukért.

Edzőváltást vizionálnak

Valahogy nem is csodálkoztunk azon, hogy egy idő után néhányan a PMFC jelenlegi vezetőedzőjének távozását követelték, majd Márton Gábor nevét kiabálták. Ki tudja, lehet hogy beletrafáltak…

A második félidő is kész kabaré volt a pécsiek részéről. Jót szórakoztunk, de komolyan! Köszönjük! Kész szerencse, hogy volt ellenfél is a pályán, legalább a paksiaktól láttunk némi focit. Supka Attila együttesétől semennyit. Ha a vezetőedző ezután sem mond le, akkor nincs szemernyi önkritikája sem!