Futsal

Húsz percig ellenállt a Haladás

A szünetben még csak 1-0-ra vezetett a Berettyóújfalu a szombathelyiek ellen, de a vége 7-1 lett.

A hazai együttes számított a mérkőzés esélyesének, ám az első játékrészben nem jött ki a tudásbeli különbség: a Swietelsky-Haladás VSE taktikus játékkal rukkolt elő, rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám ezeket egytől-egyig elpuskázta. Egy védelmi megingást kihasznált a bajnokesélyes, így a fordulásra 1-0-s hazai előnnyel térhettek az együttesek – tudósít a szombathelyi klub honlapja.

A szünet után Kottán Krisztián megsérült, aláfordult a bokája, nem is tudta folytatni a játékot. A rutinos csapattárs kiesése megzavarta a szombathelyieket, akik néhány perc alatt három gólt kaptak. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, a Berettyó fölénybe került, és újabb találatokat ért el. A Haladás csak a vége felé tudott szépíteni, Németh Péter révén (7-1).

Az első játékrészben kimondottan jó teljesítményt nyújtott a Haladás, ám a szünet után már nem sikerült ezt az összeszedett produkciót megismételnie. A vasiak a vereség ellenére is a felsőházi rájátszásban folytathatják a bajnokságot.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 21. forduló

DEAC Armada Futsal Club – Gödöllői Bikák 5-7 (2-3)

Gólszerzők: Kövér (8.), Varga D. (20.), Nagy I. (21., 27.), Szabó Cs. (39.), illetve Biczi (8.), Nagy R. (13.), Belinszky (öngól 18.), Vidák (21., 35.), Szimcsák (25.), Szente (40.)

Rába ETO – 1. FC Veszprém 10-3 (3-2)

Gólszerzők: Harnisch (10.), Martins (10., 24., 31., 32.), Fabio (21., 31.), Al-Ioani (23.), Dróth (40.), Bárdosi (40.), illetve Finta (14.), Vas (17.), Bakay (35.)
Kiállítva: Balázs Z. (13.)

Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Swietelsky-Haladás VSE 7-1 (1-0)

Gólszerzők: Szabó P. (13.), Trencsényi (23., 27., 39.), Rábl (24., 38.), Szécsi B. (26.), illetve Németh P. (36.)

MAFC-BME-Docler Akadémia – Újszegedi TC 3-3 (0-2)

Gólszerzők: Öreglaki (22.), Fehér K. (27., 28.), illetve Juhász I. (5., 24.), Koncz (20.)