Babos Barna a ZTE-nél

A Zalaegerszeg hazai pályán 2-1-re nyert a Siófok elleni felkészülési mérkőzésen.

Zalaegerszegi TE FC – FGSZ Siófok 2-1 (2-0)
Zalaegerszeg, műfű, 50 néző. Játékvezető: Molnár
ZTE: Vlaszák – Simonfalvi, Kovács, Nánási, Hajdú N., Sluka, Máté P., Pál, Frizoni, Babati, Szegleti. Cserék: Kalmár, Kocsárdi, Kocsis, Horváth L., Babos B., Balogh B. Edző: Preisinger Sándor
Siófok: Heinrich – Lázok, Kiss Z., Horváth B., Mokánszki, Melczer, Windecker, Varga, Deák, Nyári, Fehér: Cserék: Kurucz, Dajics, Fejes, Kecskés, Fodor, Kiss, Menyhárt, Máté. Edző: Horváth Károly
Gólszerzők: Babati, Szegleti, illetve Dajics

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Remekül kezdte első edzőmérkőzését ZTE: Babati Benjámin ollózása súrolta a felsőlécet a negyedik percben, miközben a vendégek nem nagyon lépték át a félpályát. Jól és gyorsan passzolt, kombinatívan játszott a zalai együttes. Babati a félidő közepén szép gólt lőtt, a félpálya jobboldalán elindult, kicselezett három védőt, majd az elfekvő Heinrich Márk kapus mellett a bal sarokba lőtt – tudósít a ZTE honlapja. A folytatásban is uralták a játékot a hazaiak, és a negyvenedik percben ennek újabb gól lett az eredménye. Szegleti ügyesen vette észre, hogy a baloldalon üres a terület, az ötös bal sarkáig vezette a labdát, majd éles szögből a hosszúban lőtt (2-0). Ez sem volt csúnya gól…

Az első félidőben öröm volt látni a zalaegerszegi fiatalok játékát és a rutinosabb játékosok összhangját is. A fordulás után a hazaiak átadták a területet a Siófoknak, de a látogatók nem tudtak helyzetet kialakítani, mezőnyfölényük csak szögletekben mutatkozott meg. Az utolsóelőtti percben Dajics lemásolta Szegleti első félidei gólját, így teljesen megérdemelten, sok biztató teljesítménnyel 2-1-re nyert a ZTE.

A zalaegerszegi klub három és fél éves szerződést kötött a veszprémi Babos Barnával, aki legutóbb a Videoton második csapatában szerepelt. A 21 éves csatár a szakmai stáb véleménye szerint segítségére lehet a csapatnak. Próbajátékra érkezik a ZTE-hez a 21 éves újpesti középpályás, Tajthy Tamás, aki 34 mérkőzésen szerepelt az élvonalban. A zalaiak középpályása, Horváth László kérte szerződésének felbontását, vele kapcsolatban csütörtökön születik döntés.