nb2

Ez Híres-győzelem volt!

NB II: Balmazújvárosban szakadt meg a Mezőkövesd nagy sorozata!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Nincs már tökéletes csapat az NB II-ben, mivel a hat mérkőzésből hatot nyerő Mezőkövesd a Keleti-csoport hetedik fordulójában 2-1-re kikapott a Balmazújváros otthonában. A hajdúságiaknál hétfőn nevezték ki az új vezetőedzőt a Rangadó.hu szakértője, Híres Gábor személyében. Premierje rosszul sikerült, hiszen együttese szerdán 3-2-re kikapott Tiszaújvárosban, így kiesett a Magyar Kupából. A folytatás annál jobban alakult, hiszen összejött a győzelem az eddig százszázalékos borsodiak ellen!

Az elmúlt három bajnokiját megnyerő Putnok kikapott Kispesten, a Cegléd pedig hatmeccsesre bővítette veretlenségi sorozatát a debreceni döntetlennel.

Nyugaton a Zalaegerszeg megszerezte második győzelmét, az áldozat a Kaposvár II volt. A Csákvár egy félidőt emberelőnyben játszott a Paks II otthonában, mégis kikapott. A Szigetszentmiklós az ideiglenes edző, Szamosi Tamás irányításával 3-1-re verte a BKV Előre együttesét, a hírek szerint hétfőn meglehet a Kecskemétre távozó Horváth Ferenc végleges utódja… A Puskás Akadémia szombati, ajkai döntetlenje miatt a Kozármisleny a tabella élére állhatott volna, de nem tette, mivel a második félidőben kétgólos hátrányba került a Haladás II otthonában, így végül a döntetlennek is örülhetett. A Gyirmót és a Sopron meccse rangadónak lett kikiáltva, de végül sima lett, mert a vendégek Seper Ákos korai kiállítása miatt nagyon hosszú időn keresztül emberhátrányban voltak kénytelenek játszani.

NB II, 7. forduló

Nyugati-csoport

MVM Paks II – Aqvital-Publo Csákvári TK 3-0 (2-0)

Szombathelyi Haladás II – Kozármisleny SE 2-2 (0-0)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – BKV Előre 3-1 (1-0)

Zalaegerszegi TE FC – Kaposvári Rákóczi II 2-0 (1-0)

Gyirmót FC – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 3-0 (2-0)

Szombaton játszották

FC Ajka – Puskás Akadémia FC 0-0

Győri ETO FC II – Bajai LSE-Kalo-Méh 4-0 (2-0)

Duna FC Tatabánya – FC Veszprém 4-2 (1-0)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia 17 pont, 2. Kozármisleny 16 pont, 3. Gyirmót 14 pont, 4. Tatabánya 13 pont (4 győzelem), 5. Ajka 13 pont (3 győzelem), 6. Sopron 10 pont

Keleti-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Mezőkövesd-Zsóry 2-1 (2-0)

Budapest Honvéd-MFA – Putnok VSE 3-2 (0-1)

DVSC-DEAC – Restart-Ceglédi VSE 1-1 (1-0)

Újpest FC B – Dunakanyar-Vác 3-2 (1-1)

Orosháza FC – Ferencvárosi TC II 4-1 (2-0)

Szeged 2011 – Szolnoki MÁV FC 0-1 (0-1)

Kazincbarcikai BSC – Nyíregyháza Spartacus 1-2 (1-0)

Pénteken játszották

Vasas SC – Békéscsabai Előre 1912 FC 1-1 (0-1)

Az élcsoport: 1. Mezőkövesd 18 pont, 2. Nyíregyháza 14 pont, 3. Orosháza 12 pont (4 győzelem, 16-15), 4. Honvéd-MFA 12 pont (4 győzelem, 13-13), 5. Cegléd 12 pont (3 győzelem, 16-11), 6. Békéscsaba (3 győzelem, 15-11)