Paksi siker a Pápa ellen

Az MVM Paks 1-0-ra nyert a Lombard Pápa ellen a siófoki felkészülési mérkőzésen.

MVM PAKS – Lombard Pápa Termál FC 1-0 (0-0)
Siófok, műfű. Játékvezető: Kovács J. Z.
Paks: Németh G. (Csernyánszki, a szünetben) – Heffler T. (Galambos, 77.), Éger (Csehi T., a szünetben), Fiola (Berkó, 71.), Szabó J. – Bartha (Feil, 71.), Báló (Mészáros I., 61.) – Lázok (Czinger, 59.), Pintér N. (Sifter, a szünetben), Heffler N. (Vayer, a szünetben) – Eppel (Hahn, 59.). Edző: Tomislav Szivics
Pápa: Nacsa – Nagy S., Tóth G., Balogh B. (Gröber, a szünetben), Horváth L. (Dóczi, a szünetben) – Maróti (Seye, a szünetben), Présinger (Németh M., a szünetben), Tóth B. (Rodenbücher, a szünetben), Marics (Beliczky, a szünetben) – Szabó O., Balázs B. (Enyingi, a szünetben). Edző: Zsivóczky Gyula
Gólszerző: Bartha (65.)

Tomiszlav Szivics vezetőedző több fiatalnak is lehetőséget biztosít a felkészülés során a bizonyításra. Az NB I-es kerethez már korábban csatlakozó Hahn Jánoson kívül jelenleg öt tehetségre figyel a tréner: Berkó Ádám, Czinger Attila, Feil Máté, Galambos Ádám és Pintér Norbert eddig az NB II-ben kapott szerepet, de a téli felkészülési mérkőzéseken az első csapatban lépnek pályára. Hogy közülük ki kerülhet be a tavaszi keretbe, azt most még nem lehet tudni…

– Figyelem a munkájukat, és aki arra érdemes lesz, az eljön velünk Horvátországba – mondta a klub honlapján Szivics. – Amennyiben ott is, majd a későbbiekben itthon is jól szerepelnek, akkor eljöhetnek Törökországba. Azonban oda már csak azokat fogom elvinni, akikre tavasszal számítok a bajnoki mérkőzéseken. Bízom benne, hogy az öt fiatal közül legalább egyvalaki fel tud kerülni a keretbe.

A szerdai edzőmeccsen a pápaiaknál pályára lépett a Ferencvárostól érkező Beliczky Gergő, akinek a papírjait azonban egyelőre nem sikerült elintézniük az illetékeseknek. Volt egy próbajátékos is a Lombard FC-ben, méghozzá a Budapest Honvéd húszéves labdarúgója, Balázs Bálint. A védő az elmúlt szezonban kölcsönben Vecsésen szerepelt. Bár Ceasar Quintero felgyógyult lázas betegségéből, Siófokon nem lépett pályára. Az is eldőlt, hogy a pápai keret a tervezettekkel ellentétben nem utazik törökországi edzőtáborba.

Az első félidő gólt nem hozott, de küzdelmet igen. Paksi részről Heffler Norbert és Szabó János elől kellett gólhelyzetben mentenie a pápaiak fiatal kapusának, Nacsa Péternek. A másik oldalon a Tóth Bence, Goran Marics páros veszélyeztetett, előbbi a felsőlécet találta el, utóbbinak a rövid alsó sarok felé tartó lövését kellett fognia Németh Gábornak. A 65. percben Bartha László becselezte magát jobbról középre, és 13 méterről a vetődő Nacsa mellett a bal alsó sarokba lőtt (1-0). A második félidő krónikájához tartozik még, hogy a pápaiak ismét a felsőlécet találták el, ezúttal Seye lövését követően – tudósít az MVM Paks honlapja.