Nem látszott, hogy már eldőlt

A Győri ETO 3-2-re nyert a Paks otthonában, és bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Magyar Kupa, 4. forduló, visszavágó
MVM Paks – Győri ETO FC 2-3 (2-2)
Paks, 250 néző. Játékvezető: Iványi
Paks: Kovács A. – Bagó, Berkó, Éger (Pintér N., 58.), Csehi (Tököli, 75.) – Feil, Mészáros I., Sipeki (Fiola, a szünetben), Vayer – Hahn, Simon A. Edző: Tomiszlav Szivics
Győr: Molnár P. – Svec, Lang, Djordjevics, Dinjar – Kronaveter, Pátkai (Németh L., 75.), Nicorec (Takács Á., 33.) – Andrics, Dudás, Trajkovics (Strestík, 61.). Edző: Pintér Attila
Gólszerzők: Simon A. (20., tizenegyesből 23.), illetve Kronaveter (8., 45.), Dudás (80.)
Kiállítás: Djordjevics (22.)
Továbbjutott: Győri ETO (kettős győzelemmel, 7-2)

A párharc első meccsén a játékvezető is kellett a győriek fölényes, 4-0-s sikeréhez, hiszen Szabó János már a hatodik percben piros lapot kapott. A visszavágó nem tartogatott túl sok izgalmat, hiszen mindkét edző tartalékolni próbált a hétvégi bajnoki meccsre, és ez az összeállításokon is meglátszott. Aztán mégis eseménydús meccs kerekedett a dologból…

A magabiztos előny tudatában pályára lépő ETO már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, és a nyolcadik percben, Kronaveter távoli lövésének köszönhetően a vezetést is sikerült megszereznie. Nem egészen tíz perc elteltével Andrics került óriási helyzetbe, de a támadó az oldalhálóba bombázott – tudósít a Kisalföld.

A huszadik percben Simon Attila szabadrúgásból egyenlített, majd három perccel később egy kétes szituáció után a játékvezető kiállította a Simonnal szemben utolsó emberként szabálytalankodó Djordjevicset, valamint büntető ítélt a hazaiaknak. A labda mögé a sértett állt, aki nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába (2-1).

Az első félidő második felében kiegyenlített játék zajlott, a hazaiak valamelyest kezdeményezőbbek voltak az emberhátránnyal játszó győrieknél, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk, míg a látogatók Dudás Ádám szöglete után Kronaveter fejesének köszönhetően egyenlíteni tudtak.

A szünet után sokáig mezőnyjáték zajlott, majd a találkozó 55. és 56. percében Dudás hasonló szituációból kétszer is óriási helyzetbe került, de egyik lehetőséget sem tudtak gólra váltani. A folytatásban az emberhátrányban játszó ETO továbbra is szervezetten játszott, és a nyolcvanadik percben Dinjar indítása után Dudás megszerezte a harmadik gólt is. Három perccel később Tököli esett el látványosan Lang Ádám mellett a tizenhatoson belül. A játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt, ám Simon hanyagul elvégzett próbálkozását Molnár Péter megfogta.