Futsal

Fordulatos meccsen kapott ki az UTC

A Berettyóújfalu hazai pályán 3-2-re nyert az Újszegedi TC ellen a teremlabdarúgó NB I-ben.

7. Haladás VSE 16 pont (12 mérkőzés)
8. Üllő FC Cső-Montage 9 pont (13 mérkőzés, 3 győzelem)
9. Veszprém 9 pont (13 mérkőzés, 2 győzelem)
10. Debrecen 8 pont (12 mérkőzés)
11. MAFC-BME 6 pont (13 mérkőzés)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

Bár az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést a korán hátrányba kerülő UTC, a második félidőben egyenlített a házigazda MVFC, amely végül felőrölte a szegedi alakulatot a férfi futsal NB I alapszakaszának kilencedik fordulójából elhalasztott mérkőzésen – tudósít a szegedma.hu.

Villámrajtot vett a Berettyóújfalu, amely Nagy István révén már fél perc elteltével megszerezte a vezetést, ám az újszegedi alakulat nem hagyta magát, s rövidesen egyenlített Hegyesi Zsolt találatával, majd felvette a kesztyűt a hazaiakkal. Várható volt, hogy ez már nem lesz olyan sima mérkőzés, mint az elmúlt szezonban, amikor 11-1-re diadalmaskodtak a hazaiak. Ezt igazolta, hogy a szünet előtt Trucz Zsolt góljával már a csongrádiak vezetett 2-1-re, lélektanilag jó pillanatban.

A fordulás után nem sokkal egalizáltak a hazaiak Gál István révén, majd egyre nagyobb tempót diktálva rengeteg hibába kényszerítették a látogatókat. A hajrában már nagyrészt a bihariak birtokolták a labdát, s egyre nagyobb nyomást helyeztek a szegediekre, akiket végül egy trükkös csere után elért góllal sikerült térdre kényszeríteniük: a remekül játszó Lovas Norbert vette be Tombácz Róbert kapuját, és innen már nem tudott egyenlíteni az UTC (3-2).

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, a 9. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Újszegedi TC 3-2 (1-2)

Gólszerzők: Nagy I. (1.), Gál (24.), Lovas (36.), illetve Hegyesi (6.), Trucz (19.)