A magyar futballt gyökeresen megváltoztató tervet eszelt ki a miniszterelnök, aki úgy véli, a fővárosi zöld-fehérekből és a székesfehérváriakból a Bajnokok Ligája csoportkörébe rendszeresen bejutó gárdát kell faragni.
Élesedik a helyzet a világbajnokságon, mert a harmadik, egyben utolsó fordulóban már vannak csapatok, amelyek csak győzelemmel juthatnak be a legjobb 32 közé.