Harmadik Nemzetek Ligája-mérkőzésén is 1-1-es döntetlent játszott a német válogatott, amely az olaszok és az angolok után Budapesten, a magyarok ellen is ikszelt.
Seattle-ben már korábban eldöntötték, hogy Pride-mérkőzésnek jelölik ki ezt a találkozót, majd két olyan nemzetet sorsoltak ki, ahol illegális a homoszexualitás.