Gólpasszal debütált az olaszok 18 éves újonca

Giuseppe Maffia / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Döntetlenre végzett a magyar csapat két csoportellenfele, az olasz és a német labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája első fordulójában.

Roberto Mancini, az olaszok kapitánya tíz helyen változtatott kezdőn, így az argentinok elleni 3-0-s vereség részesei közül egyedül a kapus, Donnarumma maradt benn a csapatban.

A mozgalmas meccsen a 70. percig kellett várni az első gólra, akkor az olasz válogatottban most debütáló, Gnonto beadása után Pellegrini maradt teljesen üresen a német kapu előtt, nem is hibázott.

Három perccel később érkezett az egyenlítés, amikor Kimmich kapcsolt a leggyorsabban az olasz 16-oson belül egy lepattanó labdára.

1-1 után Donnarummának négy védést is be kellett mutatnia, hogy legalább egy pontot begyűjtsenek az Eb-győztes olaszok. Az első kör után a csoportot az angolokat legyőző magyar csapat vezeti, amely június 7-én az olaszok vendége lesz.