Tobias SCHWARZ / AFP

Kane a 88. percben büntetőből mentett pontot az angoloknak

Az angol labdarúgó-válogatott a hajrában, büntetőből szerzett góllal mentett pontot Németországban a Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulójában, amely után a magyar csapat a második helyen áll a 3. csoportban.

Nagyot küzdött, de kikapott a válogatott az Európa-bajnoktól
Nincs okunk szégyenkezni, megnehezítettük az olaszok dolgát.

Az MTI beszámolója szerint a müncheni rangadóján a házigazda Jonas Hofmann góljával szerzett vezetést a második félidő elején, az előnyt pedig egészen a 88. percig megtartotta a német együttes, akkor azonban Harry Kane 11-esből egyenlíteni tudott.

A csoportot a kedden este a magyar válogatottat 2-1-re legyőző olaszok vezetik.

Ami a többi meccset illeti, a B divízió 3. csoportjában a bosnyák-román mérkőzés húsz perc késéssel kezdődött, majd az első félidőben nem esett gól. A második játékrész derekán aztán Smail Prevljak bevette a vendégek kapuját, ami győzelmet ért a házigazdának.

A C divízióban a török válogatott 6-0-ra kiütötte Litvániát, így továbbra is százszázalékos, és vezeti csoportját. Luxemburg is győzött a 68. perctől tíz, a 81.-től kilenc emberrel játszó feröeriek otthonában.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 2. forduló

Németország – Anglia 1-1 (0-0)
gól: Hofmann (50.), illetve Kane (88., büntetőből)

Olaszország – Magyarország 2-1 (2-0)
gól: Barella (30.), Pellegrini (45.), illetve Mancini (61., öngól)

Finnország – Montenegró 2-0 (2-0)

Az állás: 1. Finnország 4 pont (3-1), 2. Bosznia-Hercegovina 4 (2-1), 3. Montenegró 3, 4. Románia 0.

C divízió, 1. csoport:
Litvánia – Törökország 0-6 (0-2)
Feröer-szigetek – Luxemburg 0-1 (0-0)

Az állás: 1. Törökország 6 pont (10-0), 2. Luxemburg 6 (3-0), 3. Feröer-szigetek 0 (0-5), 4. Litvánia 0 (0-8).