A Győri Sportcsillagok Emlékeit Gyűjtő Alapítvány 17. alkalommal rendezte meg a győri sportélet egyik legrangosabb rendezvényét, az Év sportolója gálaestet.
Elég egyértelmű a helyzet a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának utolsó fordulója előtt, ugyanis a norvég-francia mérkőzés a csoportelsőségről, a szenegáli-iraki pedig a harmadik helyről és az esetleges továbbjutásról dönt.