Megküzdött az egy pontért a Haladás

A Győr 1-1-es döntetlent játszott a Haladás otthonában az OTP Bank Liga 18. fordulójában.
OTP Bank Liga, 18. forduló
Haladás Sopron Bank – Győri ETO FC 1-1 (0-1)
Szombathely, 6000 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Halmosi – Radó (Sipos, 77.), Iszlai, Rajos (Búrány, 65.), Nagy D. – Oross (Kulcsár, a szünetben), Kenesei. Edző: Artner Tamás
Győr: Stevanovics – Babics, Djordjevics (Sztanisics, 53.), Fehér Z., Szabó O. – Pilibaitis, Pátkai (Kamber, 86.), Trajkovics – Koltai, Ahjupera, Dinjar (Windecker, 68.). Edző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Szabó O. (öngól, 58.), illetve Ahjupera (13.)

A második percben Iszlai Bence tesztelte Stevanovics kapust, aki szerencsével ugyan, de hatástalanította a távoli lövést. A 12. percben eredményesen ostromolta a hazai kaput a Győr: Tóth Péter rosszul fejelt vissza egy labdát a tizenhatoson belülről, Koltai lecsapott rá, átívelte a hosszú sarok irányába. Úgy tűnt, kimegy a labda, de a győriek elérték, a lekészített átadást pedig Ahjupera a szombathelyi kapus, Rózsa Dániel mellett a hálóba lőtte (0-1). Ez nem Tóth Péter meccse volt! A 22. percben életveszélyesen cselezgetett a saját kapuja előtt, de az utolsó pillanatban elrúgta a labdát Trajkovics elől.

A színvonal nem igazán adott okot elégedettségre egyik oldalon sem, ellenben a szabálytalanságok egyre gyakoribbak voltak. A nyögvenyelős játék közepette alaposan aprították egymást a felek, de azért helyzetek is adódtak mindkét oldalon. A vendégek tudatos akciókkal, a hazaiak inkább erős távoli lövésekkel próbálkoztak. A Videoton otthonában játszott Magyar Kupa-meccsen kapott öt gól után a Győr szemmel láthatóan stabilizálta a védekezését, így előnnyel mehetett a szünetre.

Nagy Dániel és Kenesei Krisztián is nagyon keveset mutatott az első felvonásban, Kulcsár Kornél és Goran Vujovics pedig a kispadon ült…

A 49. percben Pátkai Máté kapott remek kiugratást, de kilenc méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. Az 53. percben egy szabadrúgás után Pilibaitis remekül fejelt a hosszú sarok irányába, de Rózsa Dániel nagy bravúrral szögletre mentett! A játék továbbra sem volt szép, de nagyot küzdött a Haladás, és egyenlítés lett a jutalma! A hatvanadik percben Kulcsár Kornél húzott el a baloldalon, az alapvonal közeléből beadott, és a menteni igyekvő Szabó Ottó lábáról a saját kapujába perdült a labda, öngól (1-1). Egy perccel később Guzmics Richárd adott remek labdát Radó Andrásnak, de Stevanovics kivédte a lövést.

Az egalizálás után a játék képe nem változott, támadtak a vasiak, védekeztek a kisalföldiek. Továbbra is hektikus, de némileg gyorsabb volt immár a futball. A 74. percben győri szöglet után Pilibaitis fejese bizonyult veszélyesnek, de pontatlannak, és az érkező Ahjupera sem tudott a kapuba továbbítani. A 79. percben Kenesei 19 méteres szabadrúgást ütötte ki Stevanovics. Végre megélénkült a játék, mindkét együttes nyerni akart. A 87. percben Rózsa Dániel hiába nyújtózkodott, nem tudta megszerezni a labdát egy távoli szabadrúgás után. A játékszer visszapattant középre, de a kisalföldiek nem tudták kihasználni a lehetőséget, végül a visszafutó kapus védett. A másik oldalon Sipos lövésébe Kenesei tette bele a lábát, nyolc méterre a kaputól, de a labda mellé szállt, maradt a döntetlen, amely igazándiból egyik csapatnak sem üdvözítő.