nb2

A kis Haladás újabb sikere

A szombathelyi fiatalok idegenben nyertek, ahogy a Kozármisleny, a Kazincbarcika és a Csákvár is.

Furcsa játéknapot rendeznek vasárnap a másodosztályban, hiszen az első meccs délelőtt 11 órakor kezdődött, az utolsó pedig este tízkor ér majd véget. Nyugaton a Kozármisleny szép idegenbeli sikerrel zárta az őszi szezont, miután 3-0-ra győzött a visszajátszó élvonalbeliek nélkül felálló Kaposvár II otthonában. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a somogyiak kapusát, Horváth Lászlót a 23. percben kiállították. Koller Krisztián ismét betalált, így immár 11 góllal vezeti a mesterlövészek listáját. A Rákóczi tartalékjainak ez volt a második hazai vereségük a szezonban, eddig csak a veretlen listavezető Puskás Akadémia tudott nyerni Kaposváron.

A Haladás II veszprémi vendégjátékának első félidejében nem esett gól, aztán a második felvonásban 12 perc alatt kétszer is eredményesek voltak a szombathelyiek, így a lefújás előtt két perccel érkező hazai gól már csak szépítésnek volt jó. A Csákvár a fővárosban, a BKV Előre otthonában győzött Racskó Roland találatával.

Keleten a Honvéd-MFA hazai pályán vezetést szerzett a Kazincbarcika ellen, de a borsodiak végül fordítani tudtak. Nem született gól az Újpest B és a Mezőkövesd esti meccsének első félidejében, aztán a szünet után a házigazda fővárosiak hármat is szereztek. A Szolnok a Ferencváros második csapatához látogatott, és meglehetősen nehéz helyzetben volt, mivel éppen tizenegy, tehát csapatnyi játékost kellett nélkülöznie Bontovics Ferenc vezetőedzőnek: Mile Krisztián és Rokszin Ádám eltiltás, Antal Gábor, Bohner Roland, Fritz Attila, Kocsis Dávid, Nagy István, Szeleczki Alex, Tóth Zoltán, Urbán-Szabó Viktor és Zováth János sérülés miatt hiányzott.

Lipcsei Péter, a fővárosiak vezetőedzője az élvonalbeli keret tagjai közül Mark Otten, Juha Hakola és Máté János játékára is kezdőként számított – tudósít a klub honlapja. Az első tíz percben az FTC akarata érvényesült, a hazaiak irányították a találkozót, ám helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A 15. percben felpezsdültek az események: az egyik oldalon Vári ugratta ki B. Tóthot, aki ziccerben vezethette a labdát, lövését azonban Ranilovics lábbal, bravúrral hárította. Az ellentámadás végén Hakola ment el a jobb szélen, középre gurított, ahonnan az érkező Beliczky Gergő nagy helyzetben centikkel lőtt a kapu mellé.

Az első félóra végén mindkét csapat helyzetbe került: a szolnokiak Tamási közeli fejesével, a ferencvárosiak Peszmeg Viktor lövésével veszélyeztettek. A félidő hajrájában Hakola baloldali szabadrúgását tolta ki a léc alól Rézsó Péter. A szünetben tehát 0-0 volt az állás. A folytatásban az FTC Hakola beadása után kerülhetett volna nagyobb helyzetbe, ám a vendégvédők tisztáztak. A kontrából Szepessy lövésével veszélyeztettek a szolnokiak, de Ranilovics védett. A 72. percben Peszmeg lőtt 22 méterről Hakola legurítása után, ám egy szolnoki lábról szögletre pattant a labda.

Nem sokkal később Holman emelt szépen középre, Máté tíz méterről fejelt, Rézsó azonban fogni tudta a kísérletet. Az utolsó percben Svábot felrúgták a tizenhatoson belül, büntető! A tizenegyest Hakola magabiztosan a jobb alsóba lőtte (1-0), tehát tartalékos, végig csere nélkül játszó szolnokiak hiába küzdöttek a 91. percben szerzett tizenegyes-góllal a hazaiak győztek.