nb2

Már megint kikapott a Mezőkövesd

Négy meccsen egy pont az NB II-es Mezőkövesd közelmúltbeli mérlege.

Hol van már a borsodiak remek szezonkezdete? Hat meccs, hat győzelem, így rajtolt az NB II Keleti-csoportjában Véber György vezetőedző együttese. Tetemes volt az előnyük a tabellán, de valami megtört, mert az elmúlt négy fordulóban három vereség és egy döntetlen következett. A tízedik fordulóban a Honvéd-MFA győzött a mezőkövesdiek otthonában. A kiegyenlített erőviszonyokat mutatja, hogy a borsodiak mindezek ellenére továbbra is őrzik listavezető pozíciójukat.

A meccs érdekessége, hogy a szombati, pápai meccsen Baráth Botond eltiltás miatt nem szerepelt a kispestiek élvonalbeli csapatában, mert legutóbb a Pécs ellen piros lapot kapott, és most a másodosztályban is begyűjtött egy piros lapot. Mindez a 78. percben történt, de a hazaiak emberelőnyben sem voltak képesek a maguk javára fordítani a találkozót, sőt Vécsei Bálint a kilencvenedik percben a Honvéd-MFA számára szerezte meg a győztes gólt.

Nyugaton is egy meccs maradt vasárnapra. Eszlátyi István már a második percben megszerezte a vezetést a házigazda BKV Előre javára a Kaposvár II ellen, de a szünetben már döntetlen (2-2) volt az állás, a második félidő közepén pedig a duplázó Házi Bence révén már a somogyiak álltak jobban. A közlekedésiek végül az egyik pontot megmentették, Michel Victor a 93. percben volt eredményes.

NB II, 10. forduló

Nyugati-csoport

BKV Előre – Kaposvári Rákóczi II 3-3 (2-2)

Szombaton játszották

MVM Paks II – Duna FC Tatabánya 2-2 (1-0)

Kozármisleny SE – Gyirmót FC 1-1 (0-1)

Aqvital-Publo Csákvári TK – FC Ajka 1-3 (1-1)

Bajai LSE-Kalo-Méh – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-2 (0-1)

Puskás Akadémia FC – Veszprém FC 1-1 (1-0)

Pénteken játszották

SVSE-GYSEV-Goldschmidt – Zalaegerszegi TE FC 0-3 (0-0)

Győri ETO FC II – Szombathelyi Haladás II 1-2 (0-1)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia FC 24 pont, 2. Kozármisleny 23 pont, 3. Ajka 20 pont, 4. Gyirmót 18 pont, 5. Tatabánya 17 pont

Keleti-csoport

Mezőkövesd-Zsóry – Budapest Honvéd-MFA 1-2 (0-1)

Kazincbarcikai BSC FC – Újpest FC B 2-0 (1-0)

Békéscsabai Előre 1912 SE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (0-1)

Szolnoki MÁV FC – DVSC-DEAC 2-1 (1-1)

Ferencvárosi TC II – Dunakanyar-Vác 1-0 (0-0)

Restart-Ceglédi VSE – Putnok VSE 1-3 (0-1)

Vasas SC – Szeged 2011 2-1 (1-1)

Nyíregyháza Spartacus – Orosháza FC 2-1 (0-0)

Az élcsoport: 1. Mezőkövesd 19 pont, 2. Orosháza 18 pont (6 győzelem), 3. Nyíregyháza 18 pont (5 győzelem), 4. Honvéd-MFA 17 pont (5 győzelem), 5. Békéscsaba 17 pont (4 győzelem)