nb2

Sűrűsödik az élmezőny keleten

Három mérkőzés óta nyeretlen a listavezető Mezőkövesd, kikapott Balmazújvárosban a Nyíregyháza.

Öt mérkőzéssel folytatódott vasárnap az NB II kilencedik fordulója. Keleten nem tudta kihasználni üldözője botlását a Mezőkövesd, ugyanis Véber György együttese csak 1-1-es döntetlent ért el a Debrecen tartalékcsapatának otthonában rendezett zártkapus meccsen. Ezzel a borsodiak immár három forduló óta nyeretlenek a Keleti-csoportban. Vereséget szenvedett a Mezőkövesdet üldöző Nyíregyháza Spartacus is. A szabolcsiak a Híres Gábor vezette Balmazújváros otthonában kaptak ki 2-0-ra. Gólt nem, csak két piros lapot hozott a Honvéd II – Ferencváros II találkozó: Gengeliczki Gergő és Beliczky Gergő kapott piros lapot. A csoportot továbbra is a Mezőkövesd vezeti, egy ponttal az Orosháza és három ponttal a Békéscsaba előtt.

A Nyugati-csoportban a Tatabánya vendége a Kaposvári Rákóczi tartalékcsapata volt. Csertői Aurél együttesének mindenképpen otthon kellett tartania a három pontot ahhoz, hogy továbbra se szakadjon le az élmezőnytől, és ez végül sikerült is (2-0. A Haladás tartalékjai vendégszerepeltek Pakson. Az első félidőben megszerezték a vezetést a hazaiak, aztán a második felvonás legelején meg is duplázták, a mérkőzés utolsó húsz percében azonban magára talált a szombathelyi együttes, és Kulcsár Kornél duplájával döntetlenre mentette a találkozót. Az első félidő Gyirmóton sem hozott gólt, a második viszont kettőt is, mindkettőt a hazaiak lőtték, így a Csákvár vesztesen távozott. Az csoport élén továbbra is a Puskás Akadémia áll, egy ponttal megelőzve a Kozármisleny csapatát.

NB II, 9. forduló

Keleti-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Nyíregyháza Spartacus 2-0 (1-0)

DVSC-DEAC – Mezőkövesd-Zsóry 1-1 (0-1)

Budapest Honvéd-MFA – Ferencvárosi TC II 0-0

Szombaton játszották

Orosháza FC – Szolnoki MÁV FC 3-1 (1-0)

Kazincbarcikai BSC – Vasas SC 1-0 (0-0)

Dunakanyar-Vác – Restart-Ceglédi VSE 1-0 (0-0)

Újpest FC B – Putnok VSE 2-1 (0-0)

Pénteken játszották

Szeged 2011 – Békéscsabai Előre 1912 SE 0-0

Az élcsoport: 1. Mezőkövesd 19 pont, 2. Orosháza 18 pont, 3. Békéscsaba 16 pont, 4. Nyíregyháza 15 pont

Nyugati-csoport

MVM Paks II – Szombathelyi Haladás II 2-2 (1-0)

Duna FC Tatabánya – Kaposvári Rákóczi II 2-0 (0-0)

Gyirmót FC – Aqvital-Publo Csákvári TK 2-0 (0-0)

Zalaegerszegi TE FC – Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1)

FC Ajka – Bajai LSE-Kalo-Méh 2-1 (0-1)

Győri ETO FC II – Kozármisleny SE 1-2 (0-0)

Veszprém FC – BKV Előre SE 2-1 (1-1)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 3-0 (1-0)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia FC 23 pont, 2. Kozármisleny 22 pont, 3. Gyirmót 17 pont (5 győzelem), 4. Ajka 17 pont (4 győzelem)