Seydi mesterhármasával nyert a DVTK

2013. 07. 19. 19:07

Péntek délután lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését az OTP Bank Liga rajtjára készülő DVTK együttese. A Diósgyőr a másodosztályú Balmazújváros vendégeként lépett pályára, és 3-1-es győzelmet aratott. A miskolciak kapuját a próbajátékon lévő Milos Buchta őrízte, L’Imam Seydi pedig háromszor is eredményes volt.

A nagy melegben kezdődő mérkőzést a DVTK kezdte jobban, de nagy fölényét csak a játékrész végén tudta gólra váltani. A csereként beálló Bacsa húzott el a bal szélen, jó beadását pedig Seydi lőtte közelről a kapuba. 0-1

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, de a hazaiknak nagy meglepetésre összejött az egyenlítő találat. Oláh tüzelt 20 méterről kapura, amit Buchta még védeni tudott, de a kipattanóra érkező Pintér lövésénél már tehetetlen volt a kapus. 1–1

Az egyenlítő gól után kiegyenlítettebbé vált az összecsapás, egészen a 82. percig, amikor a DVTK új igazolása, Barczi Dávid robogott el a jobb szélen, majd tökéletesen tálalt Seydi elé, aki ismét megszerezte a vezetést a Diósgyőr számára. 1-2

A 87.percben aztán bebiztosították győzelmüket a miskolciak. Ismét Bacsa iramodott meg a szélen, és középre tett labdájára ezúttal is Seydi érkezett a legjobban. 1-3

Felkészülési mérkőzés:

Balmazújváros – DVTK 1–3 (0–1)

Balmazújváros, Vezette: Karakó

Balmazújváros: Szalma – Bokros, Papp, Kiss, Németh – Müller (Padalánszki, 80.), Kónya, Oláh (Sárközi, 73.), Demjén (Pintér, 55.) – Tóth (Murák, 76.), Belényesi (Urbin, a szünetben).
DVTK: Buchta – Vági A., Alves, Kádár (Hanek, 62.), Husics (Barczi, 66.) – Kosztics (Csirszki, 75.), Takács P., Nikházi, Gallardo (Bacsa, 34.) – Tisza (Gohér, 66.), Seydi.

Gólszerzők: Pintér (60.), ill. Seydi (43., 82., 87.)