Élő Magyar foci

Történelmi vereséggel esett ki a Fradi a BL-ből

A Ferencváros idegenben bravúros döntetlent ért el a Dinamo Zagreb ellen (1-1), így nagy reményekkel várta a visszavágót hazai pályán. Az első félidő után rémálommá vált a meccs a magyar bajnok számára, végül 4-0-ra kikapott a horvátoktól.

Ezzel a Fradi ezzel elszenvedte története legnagyobb vereségét a Groupama Arénában és kiesett a BL-ből.

Óriási iramban kezdtek a csapatok és bár kezdetben inkább a Dinamo Zagreb nyomott, mégis a Fradi állt közelebb a gólhoz, mivel Nguen Tokmac tempójával nem tudtak versenyezni a vendégek védői két elfutásánál sem. Tokmac viszont kihagyta helyzeteit, ugyanezt a szívességet Arijan Amedi nem tette meg: az észak-macedón középpályásnak Dani Olmo adott zseniális indítást a 16. percben, a középpályás pedig könyörtelenül kihasználta a lehetőséget.

Ezután is akadt még horvát helyzet, de apránként átkerült a Ferencvároshoz a labda, de Tokmac és Olekszandr Zubkov is rendre rossz döntést hozott a támadások végén, Nyikolaj Szihnyevics távoli lövése is elkerülte a kaput, egyedül Sigér Dávid próbálkozása tűnt kecsegtetőnek a félidő utolsó percében, de Dominik Livakovic bravúrral védeni tudott.

Fordulás után azonnal gólt kaptak a zöld-fehérek, egy pimasz csel után középre tett labdából és Bruno Petkovic góljával már három találatra lett volna szüksége a magyar bajnoknak.

Érezhetően megfogta a magyar csapatot a gyors második találat, ennek köszönhetően jött egy mindent eldöntő harmadik is, az Ademi, Olmo páros remek összjátéka után utóbbi gurított higgadtan Dibusz Dénes kapujába.

Tetézte a kínokat, hogy a 68. percben Eldar Civic egy szerencsétlen felugrás után megkapta második sárga lapját is, innentől pedig a hazai csapat célja a vereség minimalizálása volt. A Dinamo Zagreb kényelmesen focizott, a Fradi nem tudott labdát szerezni érdemben, ráadásul Dibusz hibája után Amer Gojak 4-0-ra növelte az előnyt a hajrára.

A végén még Petkovic rúghatott egy tizenegyest, miután kissé könnyű síppal befújt egy büntetőt a játékvezető, ám a csatár kapu fölé lőtt, ez lett a találkozó végszava. A Ferencváros az Európa Liga selejtezőjébe kerül át, a Maccabi Tel Aviv-Suduva párharc győztesével játszik majd.

Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágó

Ferencváros–Dinamo Zagreb 0-4 (0-1)
Budapest, Groupama Aréna, 22 000 néző.
v.: Ruddy Buquet (francia)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Civic – Haratin, Sigér, Skvarka (Heister 71.) – Zubkov, Szihnyevics (Boli 84.), Tokmac (Varga R. 65.).
Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Dilaver, Peric, Leovac – Moro, Ademi (Gojak 69.), Olmo (Situm 84.) – Hajrovic (Majer 77.), Petkovic, Orsic.
Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Ademi (16.), Petkovic (47.), Olmo (55.)
Sárga lap: Civic (24., 68.) ill. Ademi (26.), Hajrovic (28.), Gojak (79.)
Kiállítva: Civic (68.)

5-1-es összesítéssel továbbjutott a Dinamo Zagreb.

Kiemelt kép: Marjai János/24.hu

Sosem verték még meg ennyire új stadionjában a Fradit

Tetézte a kínokat, hogy a 68. percben Eldar Civic egy szerencsétlen felugrás után megkapta második sárga lapját is, innentől pedig a hazai csapat célja a vereség minimalizálása volt. A Dinamo Zagreb kényelmesen focizott, a Fradi nem tudott labdát szerezni érdemben, ráadásul Dibusz hibája után Gojak 4-0-ra növelte az előnyt a hajrára.

A végén még Petkovic rúghatott egy ajándék tizenegyest, miután könnyű síppal befújt egy büntetőt a játékvezető, ám a csatár kapu fölé lőtt, ez lett a találkozó végszava. A Ferencváros az Európa Liga selejtezőjébe kerül át, a Maccabi Tel Aviv-Sudova párharc győztesével játszik majd.

Egy kimaradt tizenegyes még jutott a végére

Heister odalépett Orsicnak a tizenhatoson belül, ő pedig feldobta magát, a játékvezető büntetőt ítélt. Petkovic állt a labda mögé, ő viszont kapu fölé lőtt, maradt a 0-4.

Dibusz bakija után jött a negyedik is

A frissen beállt Majer távolról kínálta meg a Fradi kapuját és bár lepattant még Dibusz előtt a labda, csúnyán kipattant a válogatott játékosáról. Az érkező Gojak okosan, higgadtan a kapuba lőtt.

Megint Tokmac!

Első lövése elakadt ugyan egy védőben, de az ismétlése centikkel suhant csak el a jobb kapufa mellett. Több helyzete viszont nem lesz, Rebrov a helyére küldte be Varga Rolandot

Fel kell rázni a Fradit

Ez így még csúnya is lehet, a zöld-fehérek meglehetősen hitehagyottan játszanak, miközben a Dinamo Zagreb játékosai már színezik a játékot és lubickolnak a helyzetben, hogy nyomás nélkül futballozhatnak.

Dani Olmóé a kegyelemdöfés

Ademi és Dani Olmo ketten is végigmentek a Fradi védelmén, a támadás végén a spanyol támadó higgadtan lőtt a jobb alsóba. Ezzel el is dőlt az érdemi kérdése a párharcnak.

Ennél sokkal több kell

Tokmac nagyon lelkesen játszik, de mindent egyedül akar megoldani, ráadásul a lövései egyre pontatlanabbak és gyengébbek. Az elmúlt percekben a Fradinál volt a labda, de hiányzik az erő a hazaiak játékából.

Ez gyors volt, most már bajban a Fradi

Orsic remek csellel indult meg, begyalogolt a kapu előterébe, majd ütemtelenül bepöccintette a labdát Petkovic elé, aki közvetlen közelről nem hibázta el. Alig kezdődött el a félidő, máris 0-2.

Döntetlen szagú a statisztika

Mindkét csapat 3-3 alkalommal találta el a kaput, a magyarok 7, a vendégek 9 alkalommal próbálkoztak. Egyébként a Dinamónál volt többet a labda, 54%-os labdabirtoklást produkáltak.

Livakovic eszelősen nagyot védett!

Sigér Dávid tüzelhetett a tizenhatos előteréből és a lövése bizony pont becsavarodott volna a jobb alsóba. Résen volt viszont a Dinamo Zagreb kapusa és kitolta a kapufa töve elől a labdát. Ezzel lényegében véget is ért a félidő.

Civic nem lesz Dani Olmo kedvence

Ellentámadást vezetett a Dinamo Zagreb, de amint Dani Olmóhoz került a labda, Civic eltakarította. Pár másodperc múlva megint a spanyol fickándozott a kapu előtt, de a balbekk újra nagyon keményen lépett oda, de a játékvezető sípja néma maradt. Olmo idegesen széttárta a karját, látványosan nem ízlett neki, hogy kezelésbe vette a bosnyák védő.

Végre előre jutott Lovrencsics!

A jobbhátvéd nagy sprinttel szaladt végig a szélen és veszélyesen tekert középre, a beadása milliméterekkel volt hosszabb a kelleténél. Egy perccel később indítást kapott a jobb oldalon és ezúttal laposan, erősen lőtt középre, de megint felszabadított egy védő.

Eközben egy másik pályán

A Rosenborg-Maribor meccsen 3-1-re vezetnek a norvégok, összesítésben már 6-2-vel állnak továbbjutásra és alig van néhány perc abból a találkozóból. Akár a Ferencváros, akár a Dinamo Zagreb jut tovább, biztosan a Rosenborggal találkozik majd.

Éledezik a Fradi

Odateszik magukat a hazaiak, egy hosszúra nyúlt támadás végén Tokmac és Haratin lövését is blokkolnia kellett a vendégeknek, végül mégis Civic sárgult be, miután már a túloldalon Lovrencsics elég meggondolatlan keresztpasszal próbálkozott, ami az ellenfélnél kötött ki.

Negyed óráig tartott az előny

Arijan Ademi kapott szenzációs  kiugratást Dani Olmótól, a középpálys pedig fordulásból bevágta a labdát a kapuba. Elfogyott az idegenbeli gól adta előny, sőt, már a horvátok állnak továbbjutásra.

Civic még sok gondot okozhat

Az látszik, hogy ellentámadásokból nagyon veszélyes lehet a Fradi, legutóbb a szélső hátvéd, Civic kapott jó labdát, meg is húzta a bal oldalon, de a centerezését fölszedte Livakovic.

Megint Tokmac került nagy helyzetbe!

Újra egy gyors, mélyről érkező indítás találta meg Nguen Tokmacot, aki bal szélről indulva az ellenfél tizenhatosáig meg sem állt, egy védő szorításában kapura is lőtt, de nem sikerült jól helyeznie a labdát, így Livakovic védeni tudott. Marad a 0-0.

Máris szorongatnak a horvátok

Tényleg nem csak a szája járt a Dinamo Zagreb edzőjének, letámadtak a vendégek és kisvártatva kapuja elé szorult a Fradi. Főleg pánikolva takarítottak a magyarok, de ha ez sem vált be, Dibusz védett helyettük. Öt perc alatt már három szögletnél járnak a sárgamezesek.

És elkezdődött!

Lelkesen, de nem ész nélkül vetette magát játékba a magyar bajnok, ennek ellenére már a második perc elején helyzetbe kerültek a zöld-fehérek, Blazic indította a villámgyors Tokmacot, de Livakovic szögletre paskolta a labdát.

Nem finomkodott a Dinamo Zagreb edzője

„Nem becsülöm le az ellenfelet, mert nagyon erős, jó játékosai vannak, de nincs helye a számítgatásnak, kizárólag a győzelemre játszunk”

– mondta Bjelica a meccs előtti sajtótájékoztatón és az üzenet elég egyértelmű.