Szenzációs fordítással tett csodát a magyar válogatott

Nem maradt sok ideje rendezni a sorokat a magyar labdarúgó-válogatottnak, amely csütörtökön 2-0-ra kikapott Szlovákiától, vasárnap pedig már a vb-ezüstérmes horvátok ellen folytatta az Eb-selejtezősorozatot.

A tornaórákig kell leásni a magyar és a horvát foci közti szakadékért
Mitől ilyen jó a horvát futball és vajon két mérkőzést követően lesz-e pontja a válogatottnak? Meccselőzetes.

Marco Rossi azt ígérte, 3-4 helyen változtat majd a Nagyszombatban pont nélkül maradó csapaton, és így is tett: visszakerült a kezdőbe a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázs, először kezdett a nagy tehetség, Szoboszlai Dominik, de Pátkai Máté, Baráth Botond és Nagy Dominik sem játszott a szlovákok otthonában.

Nem akármilyen meccsre készül ma Dzsudzsák Balázs
Századszor léphet pályára a válogatottban az együttes csapatkapitánya.

Rossi ezúttal négyvédős rendszerben küldte pályára a csapatot, a védelem előtt Pátkai és Nagy Ádám feladat volt a szűrés, a szlovákok elleni meccs után kifakadó Szalai mögött pedig a Dzsudzsák, Szoboszlai, Nagy Dominik hármasnak kellett bedobnia valami ötleteset és váratlant.

A horvátok irányították az első félidőt, de annak ellenére sem volt igazán átütő a játékuk, hogy hamar vezetést szereztek. Luka Modric egy jó átvétel utáni ritmusváltás után középre adta a labdát, amibe Andrej Kramaric szerencsétlenül ért bele, de pont így lett jó Ante Rebicnek.

A magyarokat felpaprikázta a gól, egyre jobban átvettük a kezdeményezést és a végig lelkesen játszó Dzsudzsák passzából Szalai remek gólt lőve egyenlített. Félidőben így 1-1 állt az eredményjelzőn, egyedül azt sajnálhattuk, hogy Nagy Dominik sarkára lépett Dejan Lovren és hordágyon kellett levinni.

Fordulás után mindkét csapat intenzíven játszott, de elég eseménytelenül csordogált a mérkőzés, mígnem Pátkai Máté a hajrában előbb fejpárbajt nyert (!), majd az ismétlésből bekotorta a labdát a kapuba.

Pár percre rá Kalmár Zsolt is majdnem betalált, a horvátok kétségbeesetten próbálták menteni a menthetőt, de alig-alig jutottak el a magyar kapuig, a hazai csapat pedig mindent “eltakarított”. Fantasztikus mérkőzést nyert meg a magyar válogatott.

Eb-selejtező, 2. forduló, E csoport:

Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1)
Budapest, Groupama Aréna
v.: William Collum (skót)
Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Kádár, Orbán – Nagy Á., Pátkai – Dzsudzsák (Bese 85.), Szoboszlai (Kalmár 65.), Nagy D. (Varga 40.) – Szalai
Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Horvátország: L. Kalinic – Jedvaj (Petkovic 77.), Lovren, Vida, Barisic (Leovac 30.) – Modric, Brozovic – Rebic (Brekalo 67.), Rakitic, Perisic – Kramaric
Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Gólszerző: Szalai (33.), Pátkai (76.) ill. Rebic (13.)
Sárga lap: Dzsudzsák (63.) ill. Lovren (82.)

És vége!

VÉGE. Elképesztő bravúr, a fásult és gyengén játszó horvátokat szívvel-lélekkel küzdő magyarok 2-1-re verték.

Fotó: Farkas Norbert /24.hu

Öt perc hosszabbítás

Csak telne már le! Már csak rombolunk, de elképesztő elszántsággal! Erőtlenek a horvát támadások

Rossi már biztosít

Dzsudzsák Balázs helyett Bese Barnabás állt be, nincs több cserénk.

Majdnem itt jött a harmadik is!

Kalmár lecsapott egy gyengén hazafejelt labdára, de öt-hat lövésből sem akart átcsorogni a gólvonalon a labda. Tuszkolták a magyarok nagy lelkesen a labdát és az ellenfelet is, de csak nem ment be.

Szoboszlai befejezte mára

Második meccsén kezdett, nem is mozgott rosszul, de sok hibával focizott. A helyére Kalmár Zsolt jött.

Nagyon jó kis meccs eddig

Látszik, hogy a horvátok alapos fejmosást kaptak a félidőben, nagyobb intenzitással játszanak. Ennek ellenére mi is szépen megyünk előre, partiban vagyunk.

Folytatjuk!

Most mi kezdtük a meccset, fél perc után eladtuk sajnos a labdát. Élesebbnek tűnnek a horvátok.

18:49

Eddig bizony bravúros az eredmény, egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet. Az elején inkább a horvátok irányítottak, viszont a vezetőgól után szemmel láthatóan nem volt igényük a jó játékra, őrlángon focizgattak. A magyarok viszont lelkesen jöttek előre és a sok-sok erőfeszítést végül siker koronázta, így állunk most 1-1-re a félidőben.

Izgalmas, lüktető a meccs

A horvátok csak annyit fociznak, amennyit nagyon muszáj, a magyarok viszont szemmel láthatóan élvezik a játékot és ez a rendszer jobban is megy. Három perc lesz a hosszabbítás.

Nagy Dominikot eltakarította Lovren

Jó kiugratást kapott Nagy Dominik és Dejan Lovren kézzel dolgozott, viszont futtában véletlenül rátaposott a Legia Varsó játékosának lábára. Hosszas ápolás után hordágyon vitték le, a helyére Varga Roland állt be.

Egyenlítettünk!

Egy ideje már inkább mi irányítottuk a mérkőzést, de a horvátok hátát nem törte a kapu. Végül Dzsudzsák Balázs két jó csel után indította Szalait, aki kiszorírtott helyzetből kapásból jobbal a jobb alsó sarokba lőtt!

Most jöhetett volna az egyenlítés

Pofás kis támadást hoztunk össze, a bal oldalon ellépett Nagy Dominik, szépen centerezett, de a bevetődő Szalai egy gondolattal később érkezett.

Vezetnek a horvátok

Modric iramodott meg jobb szélen, középre lőtt labdájába Kramaric csúszott be, amivel úgy tűnt, elrontja az akciót, de pont így lett jó Rebicnek, aki zavartalanul passzolhatott a kapuba.

Nekünk is megvolt az első helyzetünk

Szoboszlai csak ijesztgetett, végül Dzsudzsák végezte el a szabadrúgásunkat, Orbán lefejelte, Szalai viszont nem tudta egyből kapura tenni a labdát, így elsodorták előle a labdát. Kicsit később is centiken múlott, hogy helyzetbe kerüljön, nagyon élettel teli a csapat.