Futsal

Fontos győzelmet aratott a Haladás

A szombathelyi teremlabdarúgók az NB I 20. fordulójában 9-5-re nyertek a Rubeola FC Csömör ellen.

A Swietelsky-Haladás VSE a futsal NB I alapszakaszának huszadik fordulójában a Rubeola FC-Csömör együttesét fogadta. A meccs tétje meglehetősen nagy volt a felsőházi rájátszás szempontjából, hiszen a két csapat azonos pontszámmal rendelkezett a kezdés előtt.

Kis késéssel indult a találkozó, ugyanis a csömöriek igazolásaira várni kellett. Az első tíz percben mindkét kapu veszélyben forgott, de egyik csapatnak sem sikerült a hálóba találnia – tudósít a Haladás honlapja. A hazaiak részéről Joó és Kottán is bődületes kapufát lőtt, míg a túloldalon Varga közeli próbálkozását hárította nagy bravúrral Sipos Gábor. A vezetést a 13. percben a vendégek szerezték meg, amikor Tihanyi egy lecsorgó labdát vágott a kapuba (0-1).

Horváth Levente vezetőedző rögtön időt kért, és ennek meg is lett az eredménye. Az első negyedóra végén Jáger Sándor bizonyult könyörtelen ítéletvégrehajtónak egy kezezés miatt megítélt büntetőből, majd Egle László szólója után már a szombathelyieknél volt az előny. A 18. percben Czeglédi középre gurításába Horváth Bence ért bele: pechjére a saját kapujába pördült a labda (3-1).

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol előtte abbamaradt. Kottán labdaszerzéséből Horváth Péter volt eredményes, majd egy Halmos, Horváth Péter, Sipos Norbert összjáték után utóbbi sodorta testtel a labdát a kapuba (5-1). A 24. perctől megkísérelte a vészkapusos-játékot a Rubeola, de a szombathelyiek lendülete ekkor még kitartott. Joó Bálint hét méterről, a kapufa segítségével lőtte a hatodik Haladás-gólt, míg Jáger karaterúgással emelte Kottán passzát az üres kapuba (7-1).

Ezek után összekapta magát a vendéggárda: Smeló, majd Varga kétszer volt eredményes, mindegyik gól végletekig kijátszott találat volt. A 37. percben Tvaruska lövése pattant meg Horváth Péteren, amit már nem érhetett el Sipos Gábor (7-5), ám mielőtt izgulni kezdett volna a közönség, Halmos Máté egy labdalopás után háromra növelte a különbséget, majd Kottán passzát Csikar-szögből lőtte a kapuba, így 9-5-re győzött a Swietelsky-Haladás VSE.

A szombathelyiek győzelmükkel megerősítették hatodik – felsőházat érő – pozíciójukat, és a vesztett pontokat tekintve hat egységgel állnak jobbnak, mint a nagy rivális csömöri gárda.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 20. forduló

Swietelsky-Haladás VSE – Rubeola FC Csömör 9-5 (3-1)

Gólszerzők: Jáger (16., 27.), Egle (17.), Horváth B. (öngól 19.), Horváth P. (23.), Sipos N. (24.), Joó (26.), Halmos M. (40., 40.), illetve Tihanyi (14.), Smeló (28.), Varga Cs. (30., 31.), Tvaruska (38.)

1. FC Veszprém – DEAC Armada Futsal Club 9-4 (4-1)

Gólszerzők: Leitold (6., 7., 21.), Vas (19., 36.), Molnár I. P. (33., 39.), Finta (34., 39.), illetve Kövér (9.), Szalánczi (30., 40.), Berecz (30.)

Kiállítva: Berecz (33.), Fülep (33.)

Colorspectrum Aramis – Rába ETO 2-8 (0-4)

Gólszerzők: Dávid R. (26.), Bárdosi (öngól 40.), illetve Juanra (3., 30.), Dróth (11., 19.), Fabio (20.), Bognár B. (38.), Martins (39.), Harnisch (40.)

Újszegedi TC – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 3-3 (3-1)

Gólszerzők: Dürgő (5.), Koncz (18.), Trucz (20.), illetve Szécsi B. (18., 37.), Trencsényi (34.)

Gödöllői Bikák – Üllő FC Cső-Montage 11-2 (4-1)

Gólszerzők: Vidák (5., 38.), Jenei (7., 20., 28.), Szimcsák (12., 37.), Jakab (31.), Szente (34.), Ughy (34.), Lovrencsics B. (36.), illetve Simon Á. (16., 33.)

Kiállítva: Ughy (40.)

Szabadnapos: MAFC-BME-Docler Akadémia