Az örmény bajnok mutatta meg, hogyan kell tökéletesen cserélni

Úgy tűnt, meglehet az első csapat, amelyik ráfarag az eltörölt idegenben lőtt gól szabályának eltörlésére, aztán jött Vincent Bezecourt.

Az örmény FC Alashkert hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a walesi Connah’s Quay Nomads csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének első fordulójában.

Két piros lappal fejezte be a meccsét a Fradi következő BL-selejtezős ellenfele
Az egyik játékosnak három perc is elég volt, hogy kiállíttassa magát.

Sokáig úgy tűnt, hogy a walesi 2-2-s döntetlen után 0-0-t játszó Alashkert lehet az első csapat, amelyik nem tud továbbjutni, mivel eltörölték az idegenben szerzett több gól szabályát. A 112. percben azonban beállt Vincent Bezecourt és az első akciójából gólt szerzett, amellyel továbblőtte csapatát a BL-selejtezőben.

Az így kieső walesi csapat egyébként azzal a Pristinával meccsel legközelebb, amelyet a Ferencváros búcsúztatott 6-1-s összesítéssel. A nap további mérkőzésein kettős győzelmet ünnepelhettek a továbbjutók, a lengyel Legia Warszawa 2-0-ra nyert a norvég Bodö/Glimt ellen, a kazah Kairat Almati 2-0-ra verte a Makkabi Haifát, míg a Neftcsi újra 2-1-s győzelmet aratott a Dinamo Tbiliszi fölött.

Eredmények – Bajnokok Ligája, selejtezők, 1. forduló, visszavágó

FC Alashkert (örmény)-Connah’s Quay Nomads (walesi) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után
Továbbjutott: az Alashkert, 3-2-es összesítéssel.

Legia Warszawa (lengyel)-FK Bodö/Glimt (norvég) 2-0 (1-0)
Tj.: a Legia kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Neftcsi PFK (azeri)-Dinamo Tbiliszi (georgiai) 2-1 (0-0)
Tj.: a Neftcsi PFK kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Kairat Almati (kazah)-Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (1-0)
Tj.: a Kairat Almati, 3-1-es összesítéssel.