Haaland duplájára Neymar csak eggyel válaszolt, Madridban kikapott a címvédő

Hazai győzelmekkel indult az egyenes kieséses szakasz.

Kedd este az Atlético Madrid 1-0-ra verte a Liverpoolt, a Borussia Dortmund pedig 2-1-re a PSG-t a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőinek első mérkőzésén.

A Bajnokok Ligájának egyenes kieséses szakaszában négy perc alatt gól született, az Atlético Madrid ugyanis nagyon meglepte a sorozat címvédőjét. A korai letámadás eredményeként Saúl Niguez talált be közvetlen közelről egy szöglet utáni kavarodásból.

Az angol csapat próbált egyenlíteni, őrült nyomás alá nyomta a hazai csapatot: 72 százalékban a vendégeknél volt a labda. Ez eredményességgel azonban nem párosult, Jürgen Klopp együttese a kaput sem találta el, így maradt is az 1-0 a találkozón.

Eközben Dortmundban rém gyenge első félidőt követően térfélcsere után felpörögtek az események. Erling Braut Haaland talált be elsőként közvetlen közelről, miután egy lövés Marquinhosról pont úgy pattant kapu elé, hogy arra le lehetett csapni.

Erre még egy szép támadásból felelni tudott Neymar, ám egy percre rá egy Haaland-bomba eldöntötte a meccset.