nb2

Fradi–Újpest három-null

A pályaválasztó FTC nyerte a tartalékcsapatok NB II-es rangadóját a csepeli albérletben.

A Fradi második csapata kiválóan kezdte az Újpest FC B elleni mérkőzést a Keleti-csoport 28. fordulójában. A csepeli stadionban Vass Máté révén próbálkoztak először a ferencvárosiak, ezt a kísérletet az ellenfél kapusa még védte, ám a tízedik percben ő is tehetetlen volt, amikor Hodgyai kiugrott, majd 14 méterről szépen a bal sarokba emelt (1-0).

Nem sokkal később tovább növelte előnyét az FTC: remek támadás végén Gárdos húzott el a jobb oldalon, szépen passzolt középre, Nyilasi Bálint pedig közelről a hálóba lőtt (2-0). A második félidőben a Fradi továbbra is élénken játszott, és többek között Majzik, valamint Peszmeg lövése után veszélyes helyzetet is sikerült kialakítania.

A 75. percben csak centikre volt a gólszerzéstől az FTC: a csereként beállt Erdei hét méterről alig fejelt a léc fölé. Öt perccel később már nem hibázott Erdei: a fiatal támadó két újpesti védő mellett megtartotta a labdát, remekül középre passzolt, Peszmegről azonban visszacsorgott hozzá a labda, így nyolc méterről a kapuba gurított (3-0) – tudósít a klub honlapja.

Az Orosháza 2-0-s hátrányból fordított, és végül 4-2-re nyert Kazincbarcikán, így továbbra is van esélye az osztályozó elérésére. Győzött a Vasas is, úgyhogy matematikailag még mindig nem bajnok a Mezőkövesd.

Nyugaton a Kozármisleny továbbra is őrzi hazai veretlenségét, ezúttal döntetlent játszott a Zalaegerszeg ellen, így pedig végérvényesen eldőlt az ezüstérem, amit a baranyaiak hazai közönségük előtt alaposan meg is ünnepeltek. A Sopron győzött, de a Szigetszentmiklós csak döntetlenre volt képes. Mivel a Csákvár nem boldogult a Veszprémmel, minden bizonnyal búcsúzni kényszerül a másodosztálytól.

NB II, 28. forduló

Nyugati-csoport

SVSE-GYSEV-Goldschmidt – BKV Előre 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Bali (13.), Horváth A. (80.)

Aqvital-Publo Csákvári TK – Veszprém FC 0-0

Kozármisleny SE – Zalaegerszegi TE FC 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Zsdrál (76.), illetve D. Pavicsevics (29.)

Kiállítva: Seye (55.)

Szombathelyi Haladás II – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Kulcsár K. (44.), illetve Cziráki (84.)

Keleti-csoport

Kazincbarcikai BSC FC – Orosháza FC 2-4 (2-1)

Gólszerzők: Fótyik (2.), Vólent (31.), illetve Szabó N. (32.), Szabó T. (60., 71., 90.)

Kiállítva: Bogáti (85.)

Szeged 2011 – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Jovánczai (83.), illetve Virágh (80.)

Vasas FC – DVSC-DEAC 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Ádám M. (51.), Görgényi (86.), illetve Sós B. (73.)

Ferencvárosi TC II – Újpest FC B 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Hodgyai (12.), Nyilasi B. (24.), Erdei (84.)

18 óra: Mezőkövesd-Zsóry – Restart-Ceglédi VSE