nb2

Élre állt a Vasas keleten

Az NB II szombati eredményei; folyamatosan frissül!

A Csákvár 1-0-ra nyert a Szombathelyi Haladás II ellen, az Illés Akadémia műfüves pályáján a Nyugati-csoport szombati délelőtt mérkőzésén. A fiatal ukrán csatár, Olekszandr Bondarenko már az első percben betalált, s ezt az előnyt a meccs végéig megőrizte csapata, annak ellenére, hogy bő húsz percet emberhátrányban futballozott.

A vasiak kapusa, Mursits Roland megsérült, ezért a mindössze 15 éves Koltai Tamás került a kezdőbe, de meglehetősen rosszul mutatkozott be, mert az első percben a visszapasszolt labdát csapattársába, az eleső Füredi Patrikba bombázta, róla éppen Bondarenko elé pattant, aki 16 méterről az üres kapuba lőtt. A hidegzuhany után kellett egy kis idő, mire magukhoz tértek a hazai fiatalok, de később magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a nagy visszatérő, Kenesei Krisztián előtt adódott helyzet. A Haladás próbálkozott, ám igazi ziccert nem tudott kialakítani, a beadásokat pedig kifejelgették a vendégek.

A szünet után egy fokozattal feljebb kapcsoltak a hazaiak, megint Kenesei, aztán Czafit került helyzetbe, de komoly ziccert továbbra sem lehetett feljegyezni. A hajrában kapuja elé szegezte ellenfelét a Haladás II, ám az időközben tíz emberre fogyatkozó vendégek kihúzták a nehéz perceket. A játék képe alapján a tartalékos szombathelyi együttes az egy pontra rászolgált volna – tudósít a klub honlapja.

A Zalaegerszeg–Veszprém meccs előtt a játékvezetők úgy döntöttek, hogy a füves centerpályája alkalmas a játékra. A 11. percben Grbics kényszerítőzött Frizonival, majd beadta a labdát, Darko Pavicsevics pedig hat méterről a hálóba bólintott (1-0). A 25. percben Pavicsevics fejelt újra a kapuba, ezúttal Frizoni beadásából (2-0). Négy perccel később Pavicsevicset lerántották a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Kocsárdi a bal sarokba lőtte (3-0). Az első félidő vége előtt Grbics szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a veszprémi büntetőt Thiago értékesítette (3-1). A három gólon kívül számos nagy helyzete volt a ZTE-nek, amely akár hat-hét góllal is vezethetett volna. Az 57. percben Szabó Zsolt kapott remek indítást, majd 18 méterről kilőtte a hosszú sarkot (3-2). Nagy különbség volt a két félidő között, a fordulás után teljesen nyílt lett a meccs, de több gól nem született.

A Puskás Akadémia képtelen hibázni, ezúttal a Gyirmót otthonában nyert 1-0-ra. Keleten a Nyíregyháza elleni rangadónyeréssel élre állt a Vasas, ugyanis négy győztes meccs után Szegeden kikapott a Mezőkövesd, a korábbi listavezető Békéscsaba pedig most sem tudott nyerni, döntetlent játszott az Újpest B otthonában.

NB II, 21. forduló

Nyugati-csoport

Szombathelyi Haladás II – Aqvital-Publo Csákvári TK 0-1 (0-1)

Gólszerző: Bondarenko (1.)

Kiállítva: Feik (69.)

Zalaegerszegi TE FC – Veszprém FC 3-2 (3-1)

Gólszerzők: D. Pavicsevics (11., 25.), Kocsárdi (tizenegyesből 29.), illetve Thiago (tizenegyesből 45.), Szabó Zs. (57.)

FC Tatabánya – Kozármisleny SE 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Csovics (30.), Skriba (66.), Bakos (72.)

Kiállítva: Városi (21.), Fenyvesi (29.)

Győri ETO FC II – SVSE-GYSEV-Goldschmidt 1-2 (0-2)

Gólszerzők: Bellar (66.), illetve Bali (28.), Fazekas N. (45.)

FC Ajka – BKV Előre 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Major (3.), Nagy B. (46.), illetve Szabó V. (33.)

Gyirmót FC – Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)

Gólszerző: Zsolnai (60.)

Április 7. vasárnap

16.30: MVM Paks II – Bajai LSE

16.30: Szigetszentmiklósi TK-Erima – Kaposvári Rákóczi II

Keleti-csoport

Újpest FC B – Békéscsabai Előre 1912 SE 1-1 (0-1)

Gólszerzők: Zamostny (49.), illetve Rendelovics (34.)

Kiállítva: Pollák (92.)

Kazincbarcikai BSC FC – Szolnoki MÁV FC 2-2 (2-0)

Gólszerzők: Vólent (25.), Casado (40.), illetve Bohner (75.), Nagy I. (84.)

Kiállítva: Szabó Á. (80.)

A mérkőzést Múcsonyban rendezték.

Szeged 2011 – Mezőkövesd-Zsóry 1-0 (0-0)

Gólszerző: Farkas Z. (63.)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Ferencvárosi TC II 1-3 (1-1)

Gólszerzők: Urbin (5.), illetve Popgeorgijev (23.), Nehéz (61.), Nyilasi B. (64.)