nb2

Megint nyert a Puskás FC

A felcsútiak továbbra is veretlenek az NB II-ben. Eredményközlő cikkünk folyamatosan frissül.

A Nyugati-csoportban éllovas Puskás Akadémia hazai pályán 2-0-ra verte a Győri ETO FC fiataljait az NB II huszadik fordulójában. A hazaiak végig irányították a játékot, helyzetig alig jutottak. Igaz, az ETO előtt sem adódott sok gólszerzési lehetőség. Az 58. percben Kleinheisler László a jobb oldalról, 18 méterről lövésre szánta el magát, hatalmas bombája a győri kapu jobb oldalában kötött ki. A 84. percben Gajdos ívelt be egy szabadrúgást, Zsolnai és Aposztolopulosz ugrott fel fejelni, a labdát a görög játékos juttatta a kapuba (2-0).

Keleten a Szolnok és a Vasas rangadójának 24. percében az angyalföldiek büntetőből vezetést szereztek, a játék képe alapján megérdemelten, hiszen a házigazda képtelen volt a vendégkapu közelébe kerülni. A Vasas többet birtokolta a labdát, és több veszélyes támadása volt. A 33. percben mégis egyenlített a Szolnok: egy ártalmatlannak tűnő indításra Lucas jól helyezkedett, beengedte a tizenhatoson belülre a labdát, és várta Szatmári kapus, aki azonban nem jött! Szepessy köszönte szépen, kihasználta a fővárosiak bizonytalanságát, lecsapott a labdára és a kapu közepébe lőtt (1-1).

A folytatásban is uralta a meccset a vendégcsapat, amely a középpályán nagy fölényt harcolt ki, de az utolsó passzokba több hiba csúszott, és valamelyest a Szolnok is felbátorodott, de veszély nélkül. Labdabirtoklásban jól teljesítettek a látogatók, de a második félidő elején nem jelentettek veszélyt a szolnoki kapura. A 64. percben hazai szöglet után büntetőhöz jutott a Szolnok, és mivel Nagy István sem hibázott, csapata fordított és győzött (2-1). A Vasas a 71. perctől emberhátrányban játszott, mert Lucast második sárga lappal kiállították.

A Vasas a múlt hétvégéhez hasonlóan ezúttal is nagy lehetőséget szalasztott el, hiszen a listavezető Békéscsaba most is kikapott, ezúttal Nyíregyházán.

A DVSC-DEAC ugyan elutazott Vácra, de a mérkőzés elmaradt. A stadiont a helyi önkormányzat lezárta, és senkit nem engedtek be, még a játékvezetőket sem, akik a kötelező harminc percet megvárták, majd jelezték, nem lesz meccs. A vendégcsapat így buszra ült, és elindult haza.

NB II, 20. forduló

Nyugati-csoport

Puskás Akadémia – Győri ETO FC II 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Kleinheisler (59.), Aposztolopulosz (84.)

Kaposvári Rákóczi II – FC Ajka 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Khaly (33.), illetve Major (22.)

Pénteken játszották

Bajai LSE – Szombathelyi Haladás II 2-3 (1-2)

Keleti-csoport

Szolnoki MÁV FC – Vasas FC 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Szepessy (33.), Nagy I. (65.), illetve Thiago (25.)

Kiállítva: Lucas (71.)

Nyíregyháza Spartacus – Békéscsabai Előre 1912 SE 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Bajzát (39.), Csorba (81.), illetve Randelovics (85.)

Dunakanyar-Vác – DVSC-DEAC elmaradt

16 óra: Mezőkövesd-Zsóry – Kazincbarcikai BSC FC

16 óra: Budapest Honvéd-MFA – Újpest FC B

Putnok VSE – Orosháza FC, április 3. szerda, 16 óra

Restart-Ceglédi VSE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, április 17. szerda, 17 óra

A Ferencvárosi TC II – Szeged 2011 mérkőzést elhalasztották, és egyelőre nincs új időpont kijelölve.