nb2

Nem tud hibázni az Ajka

Továbbra is veretlen az Ajka, miután 1-0-ra nyert a Győri ETO II otthonában az NB II 14. fordulójában.

A Nyugati-csoportban második helyezett Ajka győztes gólját Szabó Levente szerezte. A Szigetszentmiklós a Paks II otthonában nyert. A Gyirmót hazai pályán kétgólos hátrányba került a Tatabánya ellen, de gyorsan szépített, és a kilencvenedik percben az egyenlítés is összejött. A tatabányaiaknak ez volt az ötödik nyeretlen meccsük zsinórban.

Keleten az Újpest B is közel állt az idegenbeli sikerhez, de a házigazda Balmazújváros a 88. percben egyenlített, így 2-2 lett a vége. Három vereség után ismét nyert a Kazincbarcika, méghozzá a Debrecen II ellen.

NB II, 14. forduló

Keleti-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Újpest FC B 2-2 (1-0)

13 óra: Kazincbarcikai BSC FC – DVSC-DEAC 1-0 (0-0)

Szombaton játszották

Szeged 2011 – Orosháza FC 1-1 (0-1)

Békéscsabai Előre 1912 SE – Dunakanyar-Vác 1-1 (0-1)

Nyíregyháza Spartacus – Putnok VSE 1-1 (0-1)

Szolnoki MÁV FC – Restart-Ceglédi VSE 1-1 (0-0)

Mezőkövesd-Zsóry – Ferencvárosi TC II 3-2 (3-2)

Vasas SC – Budapest Honvéd-MFA 2-0 (2-0)

Az élcsoport: 1. Békéscsaba 27 pont, 2. Vasas 24 pont, 3. Mezőkövesd 23 pont, 4. Orosháza 22 pont (7 győzelem), 5. Vác 22 pont (6 győzelem, 22-19), 6. Nyíregyháza 22 pont (6 győzelem, 18-17)

Nyugati-csoport

Győri ETO FC II – FC Ajka 0-1 (0-0)

MVM Paks – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-2 (0-2)

16 óra: Gyirmót FC – Duna FC Tatabánya 2-2 (1-2)

Kozármisleny SE – Veszprém FC 2-1 (1-0)

Aqvital-Publo Csákvári TK – Kaposvári Rákóczi II 1-0 (0-0)

Bajai LSE-Kalo-Méh – BKV Előre 1-1 (1-0)

15 óra: Szombathelyi Haladás II – Zalaegerszegi TE FC 2-2 (1-1)

SVSE-GYSEV-Goldschmidt – Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)

Az élcsoport: 1. Puskás Akadémia 36 pont, 2. Ajka 32 pont, 3. Kozármisleny 29 pont, 4. Gyirmót 25 pont, 5. Szigetszentmiklós 21 pont (7 győzelem), 6. Zalaegerszeg 21 pont (6 győzelem)