NB I

Kovács Zoltán távozott Újpestről

A sportigazgató nem fogadta el, hogy a csapat a Duchatelet-csapathálózat játékosainak átjáróháza legyen.

Kapcsolódó cikkek

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó.hu híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebookon!

„Klubunk a mai nappal közös megegyezéssel megszüntette Kovács Zoltán sportigazgató szerződését. Klubunk tulajdonosa és sportigazgatónk szakmai elképzeléseinek eltérése miatt került sor a közös megegyezéssel történő szerződésbontásra. Kovács Zoltánnak klubunk szeretné ezúton is megköszönni áldozatos munkáját, és az Újpest-család sok sikert kíván további pályafutásához!” – írja a klub honlapja.

A Rangadó.hu értesülése szerint valójában nem közös megegyezésről van szó, méghozzá azért, mert valóban szakmai nézetkülönbség alakult ki a tulajdonos és Kovács között. A sportigazgató nem fogadta el, hogy a csapat a belga Duchatelet-csapathálózat szerény képességű játékosainak átjáróháza legyen. Mivel vitába mert szállni a tulajdonossal, nem volt maradása.

A távozó sportigazgató egyelőre nem szeretne nyilatkozni. A 41 éves Kovács játékosként négy időszakban volt a lilák csatára, 2009 júliusától utánpótlás-igazgatóként, 2010 januárjától sportigazgatóként dolgozott a klubnál, de 2011 júliusában felbontották a szerződését. 2013 júliusában a Diósgyőri VTK sportigazgatója lett, ezt a posztot 2014 júniusáig töltötte be, majd ismét visszatért Újpestre.

Apjához hasonlóan középpályás akart lenni, de olyan jól lőtt, hogy a fater lebeszélte róla. Ha fel akarja pörgetni magát, Rocky-filmeket néz, és annyira megszállott, hogy a nászútján is edzett minden nap. Ha a Napoliban is olyan gólerős lesz az első évében, mint előző négy klubjában, akkor apját másolva ő is olasz bajnok lehet.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.