Zalaegerszegen ikszelt a Fradi

A Ligakupa ötödik fordulójának összes szerdai jegyzőkönyve megtalálható.

Három meccset játszottak szerda délután a Ligakupa ötödik fordulójában. Az NB II-ben újonc Szeged-Grosics legyőzte az élvonalbeli Kecskemétet, a fél óra után emberhátrányba kerülő Békéscsaba azonban súlyos vereséget szenvedett a Debrecentől. Az MTK a Mezőkövesd elleni sikerrel kiharcolta a továbbjutást.

A Zalaegerszeg meglepte a Ferencvárost azzal, hogy egy pontot teljesen megérdemelten otthon tartott. Az első félidő nagyon gyenge színvonalú játékot hozott, és Holman Dávid gólján kívül nem sok minden történt. A második felvonásban a hazaiak több helyzete közül egyet végül sikerült értékesíteniük, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.

Ligakupa, 5. forduló

B-csoport

Békéscsaba 1912 Előre FC – Debreceni VSC-TEVA 0-6 (0-1)

Békéscsaba, játékvezető: Berke

Békéscsaba: Czuczi – Bényei, Balogh M., Pataki, Szántó – Vozár, Tölgyesi, Borbély (Király P., 66.), Zámbori – Birtalan (Balogh M., 60.), Vólent (Tóth G., 74.). Edző: Zoran Szpisljak

DVSC: Verpecz – Zsidai, Mihelics, Lázár P. (Sós B., 68.), Vadnai – Volas (Tisza T., a szünetben), Ludánszki, Brkovics (Kinyik, 71.), Bódi (Jovanovics, a szünetben) – Berdó (Korhut, 68.), Kulcsár T. Edző: Kondás Elemér

Gólszerzők: Mihelics (27., 66., 90.), Tisza T. (63., 88.), Sós B. (72.)

Kiállítva: Vozár (31.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Kecskeméti TE 3-1 (2-0)

Gyula, játékvezető: Nazsa

Szeged-Grosics: Rozs – Hegedűs E., Teimel (Gadó, 78.), Farkas M., Zelenyánszki – Fitos (Manga, 70.), Kéri (Zabari, 89.), Oláh G., Szabó Cs. – Szabó P., Kovács B. (Barát, 82.). Edző: Nyilas Elek

KTE: Verebélyi – Botka (N’diaye, a szünetben), Gyagya (Szivacski, 55.), Vukaszovics, Fótyik, Farkas A. – Patvaros, Kitl (Szalai D., a szünetben), Laczkó (Balázs Zs., 55.) – Novák (Dudás, 70.), Gréczi. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Hegedűs E. (16.), Oláh G. (21.), Fitos (63.), illetve Vukaszovics (33.)

Az állás: 1. Debrecen 10 pont, 2. Békéscsaba 9 pont, 3. Szeged-Grosics 5 pont, 4. Kecskemét 4 pont

C-csoport

MTK – Mezőkövesd-Zsóry FC 2-1 (1-1)

Sport utca, 100 néző. Játékvezető: Botló

MTK: Abu (Groppioni, a szünetben) – Kálnoki Kis, Kelemen (Ségi, 77.), Vukmir, Deutsch – Thiam (Halmai, a szünetben), Hajdú Á. – Vass P., Cseke, Csíki (Schrammel, 70.) – Sergio (Hrepka, 61.). Edző: Garami József

Mezőkövesd: Szántai – Búrány (Molnár G., a szünetben), Szeles (Hegedűs Cs., a szünetben), Csató M. (Takács P., a szünetben), Engel – Tajthy, Menyhért – Csirmaz, Kulcsár K., Menougong (Balajti, a szünetben) – Hanzl (Pantovics, a szünetben). Edző: Tóth László

Gólszerzők: Vass P. (22.), Csiki (54.), illetve Kulcsár K. (31.)

Kedden játszották

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Dunaújváros PASE 2-3 (1-1)

Az állás: 1. Dunaújváros 13 pont, 2. MTK 12 pont, 3. Mezőkövesd 3 pont, 4. Balmazújváros 1 pont

F-csoport

Zalaegerszegi TE – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 300 néző. Játékvezető: Németh Á.

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G. (Fodor M., szünetben), Forgács A., Farkas N. (Bíró, 72.) – Simonfalvi, Horváth A. (Károly B., 55.), Szöllősi (Kovács Gy., szünetben), Bailo, Babati – Délczeg (Kocsis A., 72.). Edző: Lendvai Miklós

FTC: Jova – Batik, Pavlovics, Mateos, Dilaver (Nalepa, szünetben) – Kukuruzovics (Haris, 63.), Nagy Dániel (Zsivóczky, 81.) – Havojics (Silye, szünetben), Holman (Popov, 63.), Ugrai – Böde. Edző: Thomas Doll

Gólszerzők: Bailo (61.), illetve Holman (41.)

Kiállítva: Haris (91.)

MVM-Paks – Kaposvári Rákóczi FC 4-3 (0-3)

Az állás: 1. Paks 9 pont, 2. Ferencváros 8 pont, 3. ZTE 6 pont, 4. Kaposvár 3 pont

A-csoport

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Ceglédi VSE – Nyíregyháza Spartacus 1-2 (0-1)

Az állás: 1. Nyíregyháza 10 pont, 2. Diósgyőr 7 pont, 3. Cegléd 6 pont (8-9), 4. Szolnok 6 pont (6-10)

D-csoport

Győri ETO FC – Gyirmót FC 1-3 (0-1)

Aqvital FC Csákvár – Bp. Honvéd 5-2 (2-1)

Az állás: 1. Bp. Honvéd 10 pont (18-12), 2. Győri ETO 10 pont (17-11), 3. Csákvár 4 pont (13-19), 4. Gyirmót 4 pont (6-12)

E-csoport

Újpest FC – FC Ajka 4-1 (3-1)

Vasas FC – Videoton FC 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Videoton 10 pont (13-4), 2. Újpest 10 pont (10-7), 3. Vasas 7 pont, 4. Ajka 1 pont

G-csoport

FGSZ Siófok – Szombathelyi Haladás 0-4 (0-0)

Lombard Pápa Termál FC – Soproni VSE-GYSEV 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Haladás 10 pont, 2. Sopron 7 pont (5-5), 3. Pápa 7 pont (4-5), 4. Siófok 4 pont

H-csoport

Soroksár SC – Pécsi MFC-Matias 0-2 (0-2)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Puskás Akadémia FC 2-0 (1-0)

Az állás: 1. Szigetszentmiklós 10 pont (9-2), 2. Pécs 10 pont (7-4), 3. Puskás Akadémia 4 pont (5-9), 4. Soroksár 4 pont (3-5)