Négyet lőtt az ETO a Csákvárnak

2014. 10. 07. 16:15

Gyűjtőcikkünkben a Ligakupa harmadik fordulójának összes keddi jegyzőkönyve megtalálható.

Kedden kora délután vette kezdetét a Ligakupa harmadik fordulója. A nap első találkozóján a Paks hazai pályán fogadta a másodosztályú Zalaegerszeget: az élvonalbeli együttes a második félidő elején gyorsan kétgólos előnyre tett szert, de a meccs hajrája a vendégeké volt, így 2-2 lett a vége.

A H-csoportban a Szigetszentmiklós könnyed, 4-0-s sikert ért el a közel egy órát emberhátrányban játszó Soroksár ellen. Cegléden is volt egy piros lap: Burics a 66. percben mehetett zuhanyozni, de csapata így is megőrizte 2-1-es előnyét a Szolnok ellen. A Vasas is négyet gurított Ajkán: az angyalföldiek az utolsó négy percben szerezték góljaik felét. A Békéscsaba is otthon tartotta a pontokat a B-csoportban: a Szegedet múlta felül 2-0-ra.

16 órakor kezdődött a Pápa–Siófok összecsapás: a két csapat közti osztálykülönbség a második félidőben jött ki; a Pápa 2-0-ra nyert. A Diósgyőrnek a Nyíregyháza nem okozott gondot (3-0), míg a Debrecen a Kecskemétet nullázta le idegenben (0-2). Az NB I-ben bukdácsoló Dunaújváros meglepően sima, 4-0-s győzelmet aratott a Mezőkövesd otthonában, a Haladás viszont odahaza nem bírt a Sopronnal (1-1).

Egyetlen találkozón nem született csak gól: a Pécs odahaza játszott 0-0-t a Puskás Akadémiával. A Győrnek sem okozott gondot másodosztályú ellenfele: a Csákvárt verte 4-1-re. A nap rangadóját a Videoton nyerte az Újpest ellen (3-1).

Ligakupa, 3. forduló

A-csoport

Ceglédi VSE – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 2-1 (2-1)

Cegléd, játékvezető: Radványi

Cegléd: Kovács A. – Oláh M., Albert I., Farkas I. (Makrai, a szünetben), Szala – Burics, Füle (Szabó D., a szünetben), Nagy V. – Teixeira (Szekér D., 60.), Elek B. (Kormos, a szünetben), Viniczai (Laczkó M., 72.). Edző: Szabó István

Szolnok: Nacsa – Kállai (Szabó Z., 71.), Tóth P., Galambos, Bohner – Magos (Polák, 71.), Mundi, Nagy I. – Tóth D. (Nádházi, 82.), Hamar, Vári. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Füle (3.), Nagy V. (38.), illetve Nagy I. (31.)

Kiállítva: Burics (65.)

Diósgyőri VTK – Nyíregyháza Spartacus FC 3-0 (3-0)

Diósgyőr, 1400 néző. Játékvezető: Nazsa

Diósgyőr: Rajics (Bősz, 78.) – Bodnár D. (Csicsvári, 68.), Szalai V., Debreceni A., Nemes – Bori, Csirszki, Szabó B. (Kövér, 61.) – Bacsa, Icsó, Boros (Gresó, 57.). Edző: Tomiszlav Szivics

Nyíregyháza: Ovszijenko – Jánvári, Fodor F., Koller (Markovics, 64.), Patály – Rubus (Spitzmüller 55.), Kosztics, Szokol, Sándor I. (Nagy Z., 79.) – Zsivanovics (Molnár M., a szünetben), Sárközi (Vámos, a szünetben). Edző: Csábi József

Gólszerzők: Icsó (9.), Bacsa (16.), Csirszki (44.)

B-csoport

Békéscsaba 1912 Előre FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-0 (2-0)

Békéscsaba, játékvezető: Takács J.

Békéscsaba: Czuczi – Vozár (Zsilinszki, 84.), Balogh M., Pataki, Zámbori – Tóth G. (Vólent, 59.), Tölgyesi, Birtalan, Király P. – Balázs R. (Solymosi A., 67.), Lőrinczy (Lakatos E., 90.). Edző: Zoran Szpisljak

Szeged: Zaharia (Molnár F. T., 67.) – Zelenyánszki, Tímár (Szabó Cs., a szünetben), Barát D., Zabari – Gadó (Faragó, 67.), Hegedűs E., Kovács B., Pászka – Hatvani I. (Oláh G., a szünetben), Manga. Edző: Nyilas Elek

Gólszerzők: Balázs R. (21.), Király P. (30.)

Kecskeméti TE – Debreceni VSC-TEVA 0-2 (0-1)

Kecskemét, játékvezető: Lovas L.

KTE: Verebélyi – Botka (Balázs Zs., a szünetben), Gyagya, Farkas A., Fótyik (Varga R., 67.) – Patvaros, Eninful – Gréczi, Pilipovics (Szavics, 56.), Laczkó Zs. (Lovrics, a szünetben) – Novák Cs. Edző: Bekő Balázs

DVSC: Verpecz – Lázár P., Ludánszki, Brkovics, Vadnai (Jovanovics, a szünetben) – Bereczki (Sós B., 67.), Berdó (Dombi, 80.), Zsidai (Máté P., 57.), Szakály P. – Kulcsár T., Balogh N. (Tisza T., a szünetben). Edző: Kondás Elemér

Gólszerző: Kulcsár T. (3., 86.)

C-csoport

Mezőkövesd Zsóry FC – Dunaújváros PASE 0-4 (0-3)

Mezőkövesd, 400 néző. Játékvezető: Veizer

Mezőkövesd: Szántai – Csató (Menyhért, 75.), Balogh B., Búrány, Engel (Hegedűs Cs., 58.), Tajthy – Takács P. (Szeles, a szünetben), Hanzl, Menougong (Molnár G., 67.), Máté J. (Baracskai 67.), Csirmaz. Edző: Tóth László

DPASE: Dániel Cs. – Villám B., Farkas V., Csehi (Hangya, 74.), Sárközi, Lázár Zs., Józsi Gy. (Petneházi, a szünetben), Böőr (Jakab D., 59.), Nikházi, Zsótér (Sóron, 59.), Orosz M. (Pascua, 74.). Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Orosz M. (11., 13.), Böőr (tizenegyesből 45.), Petneházi (74.)

Szerda, 13 óra: MTK – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő

D-csoport

Győri ETO FC – Aqvital FC Csákvár 4-1 (3-0)

Győr. Játékvezető: Szilasi

Győr: Kocics – Dudás (Nagy B., 78.), Wolfe, Sztanisics, Völgyi (Sváb D., a szünetben) – Windecker (Bénes, 68.), Stieber A., Illés D. (Trajkovics, a szünetben) – Martínez, Kvilitaia, Andrics (Mervó, 71.). Edző: Horváth Ferenc

Csákvár: Gelei – Barcsay, Sötét D., Wild, Köntös (Hajdú S., a szünetben) – Dulló (Bakos, a szünetben), Kocsis G. (Ambrus, a szünetben), Imrik (Mihály D., 67.) – Nyilasi B., Molnár T. (Molnár Cs., a szünetben), Horváth R. Edző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Martínez (11.), Kvilitaia (31., 32., 59.), illetve Molnár Cs. (tizenegyesből 77.)

Szerda, 18 óra: Bp. Honvéd – Gyirmót FC

E-csoport

FC Ajka – Vasas FC 0-4 (0-1)

Ajka, 100 néző. Játékvezető: Böcskei

Ajka: Tulipán – Mogyorósi (Varga G., 72.), Asztalos, Pákai (Csordás Sz., 65.), Gunther – Köles, Horváth V. (Németh L., 65.), Kalász, Mihalecz P. – Csordás S. (Pákai, 65.), Matetits. Edző: Klement István

Vasas: Németh G. – Görgényi, Preklet, Tamás L., Hajdú N. (Polényi, 69.) – Vida, Gál M. (Nagy T., 66.), Berecz (Kiss R., 81.) – Nagy D., Ádám M. (Remili, a szünetben), Takács K. (Pál D., 76.). Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Görgényi (34.), Tamás L. (56.), Vida M. (90.), Nagy T. (93.)

Videoton FC – Újpest FC 3-1 (2-0)

Székesfehérvár, játékvezető: Oláh G.

Videoton: Horváth T. – Heffler T. (Valkovszki, 5.), Caneira, Csakla, Fejes A. – Nagy Zs. (Szolnoki R., 80.), Trebotics – Álvarez (Brachi, a szünetben), Kleinheisler (Oliveira, 68.), Pajac – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Újpest: Banai – Sztaniszavljevics, Litauszki, Koszovics (Vasziljevics, 85.), Mboma – Rojo, Ahmeti (Serwy, 73.), Nagy J. (Vadász, 77.), Marques-Airosa (Szuljics, 68.) – Holdampf (Szalánszki, 89.), Cvejba Edző: Nebojsa Vignjevics

Gólszerzők: Feczesin (15., 73. – mindkettőt tizenegyesből), Álvarez (45.), illetve Sztaniszavljevics (tizenegyesből 59.)

Kiállítva: Pajac (52.)

F-csoport

MVM-Paks – Zalaegerszegi TE FC 2-2 (0-0)

Paks, 150 néző. Játékvezető: Szőts

Paks: Szemerédi – Kulcsár D., Bagó, Vági, Bor – Nagy R. (Kesztyűs M., 79.), Kesztyűs B. (Rácz Zs., 71.) – Hahn (Haraszti, a szünetben), Kiss T., Steinbach (Csigi, 66.) – Simon A. (Bertus, 64.). Edző: Csertői Aurél

ZTE: Czirjék – Pajor, Kovács G. (Horváth A., 62.), Króner (Aranyos M., 77.), Tóth B. – Bailo, Kovács Gy., Károly B. (Délczeg, 62.), Farkas N. – Bíró A., Szegleti (Babati B., 62.). Edző: Lőrincz Emil

Gólszerzők: Bor D. (47.), Nagy R. (58.), illetve Bailo (78.), Bíró A. (84.)

Szerda, 18 óra: Ferencvárosi TC – Kaposvári Rákóczi

G-csoport

Lombard Pápa Termál FC – FGSZ Siófok 2-0 (0-0)

Pápa, játékvezető: Berke

Pápa: Horváth G. – Király B. (Popin, 59.), Jagodics B., Nagy T., Csizmadia – Csilus T., Coroian, Frizoni – Gál Sz., Waltner (Faggyas, 69.), Benkő (Schmid, 88.). Megbízott edző: Kovács László

Siófok: Kis T. (Ambrusics, 71.) – Vég B., Singer, Pécseli, Baranyai – Bene, Fülöp N., Rusvai (Habi, 59.), Eisenberger – Turós (Katona Gy., 74.), Horváth B. (Körmendi, a szünetben). Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Benkő (53.), Popin (81.)

Szombathelyi Haladás – Soproni VSE-GYSEV 1-1 (0-0)

Szombathely, játékvezető: Molnár

Haladás: Mursits – Angyal Zs., Zsirai, Farkas M. – Kopúnek, Szakály (Jancsó, a szünetben) – Medgyes (Zamostny, a szünetben), Németh M. (Tóth M., 51.), Halmosi (Rácz B., a szünetben) – Gyurján, Városi V. Edző: Artner Tamás

SVSE: Heinrich – Pados (Soós, 87.), Baranyai (Tóth M., 65.), Jovetics, Maráczi – Fazekas, Bobál D., Kollár (Csábi, 65.), Horváth P. – Pető (Kovács Á., 65.), Szabó L. (Mészáros M., 71.). Edző: Supka Attila

Gólszerzők: Zamostny (60.), illetve Kovács Á. (60.)

H-csoport

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Soroksár SC 4-0 (2-0)

Szigetszentmiklós. Játékvezető: Karakó

SzTK: Sánta – Puskás G., Tóth F. (Hammer R., 76.), Mészáros L. (Szmola, 76.), Benkő-Bíró – Vágó L., Zsivóczky (Barna Zs., 59.), Sipos B., Kvekveskiri (Földi, 64.) – Fekete Á., Osváth (Szini, a szünetben). Megbízott edző: Hódi Mihály

Soroksár: Rácz – Simita, Urbán P., Farkas A. (Primus, 76.), Tóbiás – Szabó R. (Tóth K., a szünetben), Erdei, Kovács D. (Tokodi, a szünetben), Aranyi J. (Dzielszky, a szünetben) – Hodgyai, Kocsis (Dombai, a szünetben). Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Mészáros L. (27.), Zsivóczky (tizenegyesből 36.), Fekete Á. (72.), Szmola (78.)

Kiállítva: Simita (35.)

Pécsi MFC-Matias – Puskás Akadémia FC 0-0

Pécs, 200 néző. Játékvezető: Berger

Pécs: Gőcze – Nagy J., Romics, Lantos, Uzoma – Horváth A., Szatmári, Frőhlich, Wittrédi, Heffler – Frank R. (Pölöskey P., 66.) Edző: Véber György

Puskás FC: Hajdúch – Margitics (Koronczi, 82.), Tar, Vaszicsku, Gohér – Papp M., Cvitkovics, Sallai (Mészáros D., 65.), Oldal (Óvári, a szünetben), Németh E. (Hudák, a szünetben) – Harsányi. Edző: Benczés Miklós