Az Újpest legyőzte a Vasast

A házigazda lila-fehérek kizárólag külföldi mezőnyjátékosokkal kezdtek a Ligakupában.

Szerdán három mérkőzéssel folytatódik a Ligakupa csoportkörének első fordulója.

A másodosztályban listavezető Vasas az Újpest otthonába látogatott a Ligakupa első fordulójában. A hazaiaknál a kapus kivételében kizárólag külföldiek voltak a kezdőcsapatban, és jobban is kezdtek, a harmadik percben Mboma beadása után Bardhi bombázott közelről a keresztlécre. Később egy szabadrúgásból veszélyeztettek az újpestiek, a vendégeknek viszont nem akadt számottevő helyzetük. A 33. percben Heris veszélyeztetett, de lövése centikkel fölé ment. A szünet előtt Mboma kapott remek kiugratást Negótól, elhúzta a labdát a kapus mellett, majd az üres hálóba passzolt (1-0).

A fordulás után, az 56. percben elképesztő helyzetet hagyott ki a Vasas: Nagy Dániel szerzett labdát a tétovázó újpesti játékosok között, középre passzolt, de ott Berecz Zsombor elügyetlenkedte a nagy gólhelyzetet. A 61. percben Takács Krisztofer veszélyeztetett, de ígéretes helyzetben nagyon gyenge megoldást választott. A gyors kontra végén Mboma lőtt kapura éles szögből, Hemány Bence fogta biztosan. A 72. percben Szuljics veszélyes lövését Hermány kiütötte, és a folytatásban is a hazaiak támadtak

A 88. percben a kihagyott hazai helyzetek megbosszulták magukat, és a csereként beállt Vasas-játékos, Takács Krisztofer egyenlített (1-1). Az újpestiek azonban gondoskodtak róla, hogy lelkes szurkolóiknak ne kelljen csalódottan távozniuk: két perccel később Cveiba volt eredményes (2-1). A legvégén volt még egy nagy vendégziccer, de összességében megérdemelten győzött a házigazda.

– A mérkőzés színvonala nem volt túlságosan magas, láthattunk néhány új játékost, akiknek a kvalitásait, tudását megízlelhettük. Számomra Enis Bardhi nagyon pozitív meglepetés volt, benne nagyon komoly futballt látok – kezdte értékelését Kovács Bálint, az AFCK menedzsere, aki a helyszínen tekintette meg a mérkőzést. – A gólszerző Mboma nekem még darabos, de idővel lehet jövője Újpesten, majd kiderül. A Vasas játéka meggyőző, egy NB I-es ellenféllel szemben is tisztességesen helytállt. A mérkőzést nem futballban vesztették el, hanem koncentrációbeli lassúsággal. A meccs kimenetelét Szuljics beállása nagyban befolyásolta, lehetett látni a minőségbeli különbséget a hetvenedik perc után. Futómennyiségben nem maradt alul a Vasas, ez Szanyó Károlyt dicséri. Vignjevics új taktikával állt elő, ez a második félidőben mutatkozott meg, amikor kontrajátékra rendezkedtek be. A szélsőjátékuk nem volt aktív Simon Krisztián nélkül, Szuljics is centerbe érkezett, nem a megszokott pozíciójába. De a kilencvenedik percben ez hozta meg a győzelmet.

Ligakupa, 1. forduló

C-csoport

MTK – Dunaújváros PASE 2-3 (1-2)

Hidegkuti-stadion, 200 néző. Játékvezető: Takács J.

MTK: Groppioni – Nagy T. (Széles, 75.), Kálnoki Kis, Deutsch B., Hajdú Á. – Vass Á. (Sági, 75.), Halmai R., Kanta J. (Cseke B., a szünetben), Thiam (Pölöskei Zs., a szünetben) – Horváth Zs., Csiki (Sinanovics, a szünetben). Edző: Garami József

DPASE: Dániel Cs. – Hangya, Sárközi (Csehi T., 90.), Farkas V., Szalai T. – Petneházi (Villám, 80.), Lázár Zs., Jakab D. (Józsi Gy., 58.), Godslove – Pascua (Thiago, 52.), Sóron (Orosz M., 58.). Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Csiki (31.), Horváth Zs. (50.), illetve Jakab (8.), Pascua (14.), Godslove (88.)

Kedden játszották

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Mezőkövesd-Zsóry 1-5 (1-2)

E-csoport

Újpest FC – Vasas FC 2-1 (1-0)

Szusza Ferenc Stadion, 800 néző. Játékvezető: Karakó

Újpest: Banai – Nego, Heris, Cveiba, Rojo (Forró, 66.) – Bardhi (Nagy J., 84.), Sztaniszavljevics, Ahmeti (Holdampf, 77.) – Szankovics – Mboma (Szuljics, 66.), Ponce (Marques-Airos, 84.). Edző: Nebojsa Vignjevics

Vasas: Hermány – Polényi, Grúz (Menyhárt, a szünetben), Tamás L., Hajdú N. – Rodenbücher, Vida (Görgényi, 66.), Berecz – Ádám M. (Nagy T., a szünetben), Ferenczi I. (Takács K., 58), Remili (Nagy D., 50.). Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Mboma (42.), Cveiba (90.), illetve Takács K. (88.)

Videoton FC – FC Ajka 4-0 (2-0)

F-csoport

MVM-Paks – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1)

Paks, játékvezető: Oláh G.

Paks: Máté R. – Bagó, Fiola, Kesztyűs, Vági (Steinbach, 76.) – Haraszti, Kulcsár D., Szekszárdi (Bor, 76.), Hahn – Kiss T. (Nagy R., 65.), Eppel (Simon A., 65.). Edző: Csertői Aurél

FTC: Tarczy – Kárász (Zsivoczky P., 14.), Batik, Nalepa, Bosnjak (Havas, a szünetben) – Csukics (Dilaver, 71.), Nagy Á. – Csilus Á., Nagy D., Oláh A. (Korozmán, a szünetben) – Popov. Edző: Thomas Doll

Gólszerzők: Haraszti (86.), illetve Zsivoczky P. (15.)

Zalaegerszegi TE FC – Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (0-0)