Hetet lőtt a Ligakupában a Honvéd

2014. 09. 16. 10:27

Gyűjtőcikkünkben az összes keddi mérkőzés jegyzőkönyve megtalálható.

A csoportkör második fordulójának mérkőzéseivel folytatódik kedden a Ligakupa. A múlt heti heves esőzések miatt több meccs helyszínét módosították, és műfüves pályára vitték. Így több meccs, például a szerdai Ajka–Újpest is műfüvön kerül megrendezésre.

Szintén műfüvön rendezték a G-csoport két 14 órakor kezdődő találkozóját: a Haladás az olasz klasszis Tommaso Rocchi duplájával verte a Siófokot, míg a másodosztályú Sopron szintén 2-0-ra nyert odahaza a Pápa ellen. A B-csoportban nem bírt egymással a Kecskemét és a Szeged: 0-0-s eredménnyel zárult az eső áztatta pályák miatt szintén műfüvön rendezett találkozó.

A C-csoport második körének első meccsén a Dunaújváros odahaza játszott 1-1-es döntetlent a Balmazújvárossal. A Debrecent odahaza győzte le a Békéscsaba, a Budapest Honvéd viszont kiütéses sikerrel tudta le másodosztályú ellenfelét: Bobál Gergely négy góljának köszönhetően 7-3-ra nyert a fővárosi együttes. A Nyíregyháza sem hibázott a Cegléd ellen (3-0), a Puskás Akadémiát viszont odahaza lepte meg a Szigetszentmiklós a H-csoportban.

Az MTK-ba visszatért Torghelle Sándor és Hrepka Ádám, részben ennek is köszönhetően nyertek 5-2-re Mezőkövesden. A győri rangadón sokáig vezetett a Gyirmót, de remek hajrájának köszönhetően végül győzött az ETO.

Ligakupa, 2. forduló

A-csoport

Nyíregyháza Spartacus – Ceglédi VSE 3-0 (1-0)

Nyíregyháza, játékvezető: Lovas L.

Nyíregyháza: Hrabina – Jánvári (Törtei, 64.), Fodor F., Gengeliczki, Spitzmüller – Rubus, Szécsi M. (Huszák, 64.), Sándor I. (Koller, a szünetben), Lázár B. (Molnár M., 76.) – Nagy Z., Pákolicz (Pekár, a szünetben). Edző: Csábi József

Cegléd: Kovács A. – Vattai, Albert I. (Makrai, a szünetben), Farkas I., Pesti D. – Oláh M. (Dóczi, a szünetben), Koncz (Burics, a szünetben), Koós G., Szekér D. (Majoros Á., a szünetben) – Viniczai, Kormos L. (Elek B., 68.). Edző: Szabó István

Gólszerzők: Sándor I. (44.), Szécsi M. (50.), Rubus (68.)

Diósgyőri VTK – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 4-1 (1-1)

Diósgyőr, 1700 néző. Játékvezető: Karakó

DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves (Egerszegi, 73.), Kádár, Huszics – Barczi (Bori, 59.), Elek Á. (Debreceni, 59.), Bognár I., Marjanovics – Griffiths (Takács T., a szünetben), Grumic (Bacsa a szünetben). Edző: Tomiszlav Szivics

Szolnok: Nacsa – Rokszin (Hamar, 57.), Kenderes (Lengyel B., 63.), Mile, Fritz – Antal G., Vári (Galambos, 71.), Bohner (Kállai, 81.), Zvara – Zsolnai, Urbin (Tóth D., 63.). Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Bognár I. (tizenegyesből 38.), Takács T. (61., 87.), Bacsa (77.), illetve Urbin (13.)

B-csoport

Kecskeméti TE – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

Kecskemét, játékvezető: Radványi

Kecskemét: Verebélyi – Sutus-Juhász, Gyagya (Dudás, 62.), Farkas A., Polyák – Eninful (Szivacski, 54.), Patvaros, Pilipovics (Csima, 81.), Csillag (Szalai D., 60.) – Novák Cs., Gréczi (Filyó, 67.). Edző: Bekő Balázs

Szeged: Belecan – Kéri T. (Szabó P., 60.), Szabó Cs., Markovics, Zabari – Gadó (Zelenyánszki, a szünetben), Hegedűs E., Pozsár (Oláh G., a szünetben), Pászka (Germán T., 60.) – Kovács B., Manga Zs. (Oláh L., 60.). Edző: Nyilas Elek

Debreceni VSC-TEVA – Békéscsaba 1912 Előre FC 2-3 (1-2)

Debrecen, játékvezető: Nagy R.

DVSC: Verpecz – Lázár P., Mészáros, Zsidai, Brkovics – Szakály P., Bouadla (Ludánszki, 84.), Varga K. (Seydi, a szünetben), Ferenczi J. – Tisza T. (Dombi, 55.), Kulcsár T. (Volas, 60.). Edző: Kondás Elemér

Békéscsaba: Czuczi – Balogh Milán, Balogh Miklós, Pataki, Király P. – Kertész T. (Viczián, 60.), Borbély, Balázs R. (Tölgyesi, 55.), Lőrinczy A. (Zámbory, 88.) – Prasler, Vólent (Szántó M, 73.). Edző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Mészáros N. (35.), Volas (81.), illetve Kertész (18.), Vólent (21., 65.)

Kiállítva: Ferenczi J. (88.)

C-csoport

Dunaújváros PASE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (1-0)

Dunaújváros, játékvezető: Takács T.

DPASE: Nagy G. (Dániel Cs, a szünetben) – Szalai T., Farkas V., Sárközi N., Hangya Sz. – Muscat (Lázár Zs., a szünetben), Petneházi, Jakab D., Zsótér (Sóron, a szünetben) – Orosz M. (Godslove, a szünetben), Pascua (Perics, 80.). Edző: Dobos Barna

Balmazújváros: Perger – Vachtler (Pintér N., 58.), Bakos, Papp F., Németh Á.(Sigér, 31.) – Kiss L. (Andorkó, 71.), Virág A., Müller Zs., Batizi Pócsi – Csorba Sz. (Reznek, 58.), Kis R. (Angyal R., a szünetben). Edző: Szabó János

Gólszerzők: Szalai T. (15.), illetve Kiss L. (65.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – MTK 2-5 (1-2)

Mezőkövesd, 800 néző. Játékvezető: Nazsa

Mezőkövesd: Szántai – Hegedűs Cs., Balogh B., Csató M., Engel (Csirmaz, 65.) – Szeles (Hegedűs D., 69.), Tajthy (Kulcsár K., 58.) , Hanzl (Menyhért, 82.), Molnár G. (Menougong, 58.) – Pantovics, Baracskai. Edző: Tóth László

MTK: Abu (Groppioni, 70.) – Nagy T. (Poór, a szünetben), Kálnoki-Kis, Deutsch B., Kelemen – Thiam, Hajdú Á., Vass P. (Vass Á., a szünetben), Bese – Torghelle (Sergio, a szünetben), Csiki (Herpka, a szünetben). Edző: Garami József

Gólszerzők: Kálnoki Kis (öngól 43.), Menougong (88.), illetve Vass P. (3.), Csiki (34.), Thiam (54.), Sergio (66.), Hrepka (80.)

D-csoport

Bp. Honvéd – Aqvital FC Csákvár 7-3 (3-1)

Bozsik-stadion, játékvezető: Böcskei

Honvéd: Horváth A. – Sundas (Navarro, 62.), Ignjatovics, Baráth, Szabados (Prosser, 51.) – Godoy, Gazdag D., Nagy G. (Koszta, 64.), Fejes J. – Bobál G. (Karacs, 72.), Mancini. Edző: Pietro Vierchowod

Csákvár: Szabó B. – Wild, Sötét D., Hajdú S. (Dulló, a szünetben), Köntös D. (Kocsis G., a szünetben) – Reydan – Molnár T. (Mihály D., a szünetben), Domokos, Imrik (Varga Z., a szünetben) Barcsay – Horváth R. (Kovács P. 64.). Edző: Bognár György

Gólszerzők: Bobál G. (11., 51., 52., 67.), Szabados (20.), Gazdag D. (42.), Mancini (tizenegyesből 61.), illetve Molnár T. (23.), Sötét D. (65.), Kocsis G. (72.)

Gyirmót FC – Győri ETO FC 1-4 (1-1)

Gyirmót, játékvezető: Berke

Gyirmót: Deli – Nagy S., Graszl, Lengyel D., Csemer (Beliczky, 73.) – Kiss M. (Lázár P., 79.), Sós – Kollár (Paku, 69.), Farkas M. (Kákonyi, 52.), Illés Gy. (Kovács D., 88.) – Andorka. Edző: Sisa Tibor

Győr: Kamenar – Svec, Nagy Á., Wolfe, Völgyi – Stieber A. (Kerékgyártó, 87.), Illés D. (Lenzsér, 83.) – Martinez, Koltai, Vankó (Farkas Z., 57.) – Kvilitaia (Mayer, 81.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Andorka (28.), illetve Kvilitaia (69., 80.), Völgyi (77.), Koltai (78.)

E-csoport

Videoton FC – Vasas FC 5-1 (2-1)

Székesfehérvár, 800 néző. Játékvezető: Szilasi

Videoton: Horváth T. – Heffler T., Caneira, Csakla, Fejes A. – Trebotics, Nagy Zs. – Oliveira (Kovács I., a szünetben), Kleinhesiler (Valkovszki, 84.), Pajac (Véninger, 72.) – Feczesin. Edző: Joan Carrillo Milan

Vasas: Hermány – Polényi, Grúz (Nagy T., a szünetben), Tamás L., Pál D. – Rodenbücher, Vida (Berecz, a szünetben), Takács K., Ádám M. – Ferenczi I. (Tóth Cs., a szünetben), Remili (Görgényi, a szünetben). Edző: Szanyó Károly

Gólszerzők: Oliveira (28., 43.) Kékesi (öngól 57.), Kovács I. (79.), Feczesin (89.), illetve Ádám M. (20.)

Szerda, 16 óra: FC Ajka – Újpest FC

F-csoport

Kaposvári Rákóczi FC – MVM-Paks 1-4 (0-2)

Kaposvár, játékvezető: Zierkelbach

Kaposvár: Rusák – Lakatos G., Albert Á., Házi, Kovács O. (Vermes, a szünetben) – Hadaró (Kiss M., a szünetben), Murai, Kozics (Dominic, 60.), Fejős (Király V., 57.) – Hampuk (Kovács T., 65.), Földes. Edző: Márton Gábor

Paks: Szemerédi – Bagó, Gévay (Kovács G., a szünetben), Hahn, Kiss T. (Bartha, 72.) – Nagy R., Bor (Bertus, 72.), Kesztyűs (Fiola, 57.), Vági A. – Simon A. (Eppel, a szünetben), Kulcsár D. Edző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Kovács T. (85.), illetve Gévay (7.), Bor (45.), Kesztyűs (56.), Bartha (80.)

Kiállítva: Kovács G. (72.)

Szerda, 18 óra: Ferencvárosi TC – Zalaegerszegi TE FC

G-csoport

Szombathelyi Haladás – FGSZ Siófok 2-0 (2-0)

Szombathely, játékvezető: Farkas T.

Haladás: Gyurján M. – Farkas M., Dvorschák, Jagodics M., Angyal Zs. (Zsirai, a szünetben) – Szakály A., Gyurján B., Kopunek (Jancsó, a szünetben), Németh M. (Rácz B., a szünetben) – Városi V. (Tóth M., a szünetben), Rocchi (Zamostny, a szünetben). Edző: Artner Tamás

Siófok: Kis T. – Gárdos, Vég B., Bacskai (Körmendy, 79.), Papp M. (Daru B., a szünetben) – Kozma (Rusvai, 59.), Singer, Pécseli, Futó Zs. (Habi, 60.) – Horváth B., Eisenberger (Fodor M., 77.). Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Rocchi (30., 45.)

Soproni VSE-GYSEV – Lombard Pápa Termál FC 2-0 (1-0)

Sopron, játékvezető: Kovács G.

Sopron: Heinrich (Tóth O., 73.) – Maráczi, Tóth M., Jovetics, Szabó L. – Fazekas, Csábi, Kollár (Soós Á., 66.), Horváth P. – Pető B. (Kovács Á, 66.), Eszlátyi. Edző: Supka Attila

Pápa: Horváth G. – Böröczky, Bogunovics, Jagodics B. – Zulevs, Király B. (Iványi M., 78.), Coroian, Faggyas (Frizoni, a szünetben) – Gál Sz., Benkő, Waltner. Edző: Kovács László

Gólszerzők: Horváth P. (32.), Szabó L. (93.)

Kiállítva: Zulevs (39.)

H-csoport

Puskás Akadémia – Szigetszentmiklósi TK-Erima 0-2 (0-0)

Pancho Aréna, játékvezető: Botló B.

Puskás FC: Hajdúch – Lorentz, Kelics, Tar Zs., Gohér – Papp M., Hudák (Mészáros D., 79.), Oldal T. (Damásdi, 54.), Sallai (Margitics, 71.) – Harsányi, Németh E. (Fabio, 64.). Edző: Benczés Miklós

SzTK: Horváth L. – Mészáros L. (Szmola, 78.), Kállai N., Kornis, Puskás G. – Kollega (Földi M., 81.), Sipos B. (Szini, 66.), Benkő-Bíró, Barna Zs. – Fekete Á. (Hammer, 88.), Bonifert (Jaszarevics, 66.). Edző: Vágó Attila

Gólszerzők: Kollega (70.), Földi (91.)

Pécsi MFC-Matias – Soroksár SC 2-1 (1-0)

Pécs, 100 néző. Játékvezető: Molnár A.

PMFC: Gőcze – Csausics, Romics, Lantos, Nagy J. (Beke, 55.) – Horváth A. (Wittrédi, a szünetben), Márkvárt – Fröhlich (Rácz, a szünetben), Szatmári, Heffler N. – Pölöskey. Edző: Véber György

Soroksár: Kurucz – Simita, Farkas A., Gyurácz, Tóbiás – Szabó R. (Kovács D., a szünetben), Erdei, Kincses (Primus, 86.), Aranyi (Tóth K., 77.) – Kocsis D., Hodgyai. Edző: Varga Attila

Gólszerzők: Márkvárt (tizenegyesből 33.), Rácz (83.), illetve Kovács D. (66.)