NB II-es csapattól kapott ki a Fradi light

Szerdán 12 mérkőzést rendeztek a Ligakupa negyedik fordulójában – itt az összes jegyzőkönyv!

Meccsdömping van szerdán a Ligakupa negyedik fordulójában. A bajnoki címvédő, de az idei szezont meglehetősen rosszul kezdő Debrecen 2-0-ra győzött régi otthonában, az Oláh Gábor utcai stadionban a Kecskemét ellen. A Puskás Akadémia és a Pécs meccsén öt gól volt, végül a hazaiak örülhettek a győzelemnek. A másodosztályú együttesek közül a Szolnok otthon, a Békéscsaba idegenben nyert, a Soroksár viszont nem bírt a Szigetszentmiklóssal.

A Honvéd két csereember góljával fordított a gyirmóti meccs hajrájában, a Paks pedig idegenben is döntetlen játszott a ZTE-vel. A Ferencváros rendkívül tartalékos, fiatal kerettel utazott Kaposvárra: az NB I-es csapatot csak Jova Levente, Batik Bence, Ugrai Roland, Nagy Dominik, és a hosszú sérülés után visszatérő Holman Dávid képviselte. A somogyiak sem a legjobb felállásban játszottak, de Házi Bence találatával így is 1-0-ra győztek az FTC ellen.

A bajnokságban százszázalékos teljesítménnyel listavezető Videoton eddig a Ligakupában is veretlen volt, most viszont az orosz Cvejba 92. percben lőtt gólja miatt kikapott Újpesten. Az NB II-ben mostanság nincs valami jó formában a Vasas, amely ezúttal előbb hátrányba került hazai pályán a másodosztály kiesőhelyén álló Ajkával szemben, majd egyenlített, és mivel a hajrában emberelőnyben játszhatott, végül a győzelmet is megszerezte. A Győri ETO öt gólt lőtt az NB II-ben újonc Csákvár otthonában, és mivel csak hármat kapott, felzárkózott a Honvéd mellé a minitabellán.

Ligakupa, 4. forduló

A-csoport

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – Ceglédi VSE 2-1 (2-0)

Szolnok, játékvezető: Kovács J. Z.

Szolnok: Nacsa – Magos (Szabó Z., 55.), Tóth D. (Pongrácz, 68.), Papucsek, Galambos – B. Tóth, Mundi, Bohner (Nádházi, 87.), Kállai – Tóth P., Hamar. Edző: Kis Károly

CVSE: Kovács A. – Oláh M. (Vattai, a szünetben), Albert I., Farkas I., Szala – Füle, Koncz (Szabó D., a szünetben), Viniczai (Koós, a szünetben), Nagy V. (Markó, 68.) – Majoros (Szekér, 20.), Elek B. Edző: Szabó István

Gólszerzők: Hamar (14., 43.), illetve Albert I. (75.)

Kedden játszották

Nyíregyháza Spartacus – Diósgyőri VTK 0-0

Az állás: 1. Diósgyőr 7 pont (8-5), 2. Nyíregyháza 7 pont (5-3), 3. Cegléd 6 pont, 4. Szolnok 3 pont

B-csoport

Debreceni VSC-TEVA – Kecskeméti TE 2-0 (2-0)

Debrecen, 100 néző. Játékvezető: Szőts

DVSC: Verpecz – Jovanovics (Lázár P., a szünetben), Ludánszki, Brkovics (Máté P., a szünetben), Kovács G. – Mihelics (Szakály P., a szünetben), Berdó, Zsidai, Bódi (Sós, 58.) – Tisza T. (Sidibe, a szünetben), Volas. Edző: Kondás Elemér

KTE: Verebélyi (Szabó G., 78.) – Szalai (Sutus-Juhász, 75.), Gyagya, Farkas A., Fótyik (Dudás 61.), Polyák – Patvaros, Pilipovics, Szivacski (Komáromi, 78.) – Gréczi (Filyó, 75.), Csillag. Edző: Bekő Balázs

Gólszerzők: Berdó (32.), Jovanovics (37.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre FC 1-3 (1-0)

Gyula, 200 néző. Játékvezető: Karakó

Szeged: Belecsan – Szabó P., Gadó (Zelenyánszki, a szünetben), Faragó Barát (Hatvani, 60.), Zabari, Kéri (Csamangó, 74.), Hegedűs, Kovács B. (Oláh G., 60.), Pászka, Fitos, Manga. Edző: Nyilas Elek

Békéscsaba: Czuczi – Vozár (Zsilinszki, 89.), Balog Miklós, Pataki, Zámbori, Balogh Milán (Szántó, a szünetben), Tölgyesi, Birtalan (Lakatos, 90.), Király, Lőrinczy, Vólent (Tóth G., 81.). Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Manga (10.), illetve Birtalan (51.), Lőrinczy (tizenegyesből 57.), Szántó (74.)

Kiállítva: Pászka (59.)

Az állás: 1. Békéscsaba 9 pont, 2. Debrecen 7 pont, 3. Kecskemét 4 pont, 4. Szeged 2 pont

C-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – MTK 0-3 (0-1)

Dunaújváros PASE – Mezőkövesd-Zsóry FC 6-1 (4-0)

Az állás: 1. Dunaújváros 10 pont, 2. MTK 9 pont, 3. Mezőkövesd 3 pont, 4. Balmazújváros 1 pont

D-csoport

Gyirmót FC – Bp. Honvéd 1-2 (0-0)

Gyirmót, 200 néző. Játékvezető: Molnár A.

Gyirmót: Deli – Kákonyi, Lázár P., Présinger, Kovács D. – Csemer (Magasföldi, 66.), Fekete Sz. (Kollár, 54.) – Madarász, Farkas M. (Szegi, 60.) Molnár M. (Paku, 83.), – Tóth N. (Oross, 69.). Edző: Sisa Tibor

Honvéd: Horváth – Sundas (Fejes J., a szünetben), Kosznics, Baráth, Czár – Portilla – Job (Bíró, a szünetben), Ionescu, Nagy G. (Rózsahegyi, 63.), Bende Bende (Ihrig-Farkas, a szünetben) – Bobál G. (Karacs, 91.). Edző: Adrianus Jasper De Muijnck

Gólszerzők: Szegi (67.), illetve Bíró (85.), Ihrig-Farkas (88.)

Aqvital FC Csákvár – Győri ETO FC 3-5 (1-3)

Csákvár, 300 néző. Játékvezető: Barna

Csákvár: Szabó B. – Ambrus (Köntös, a szünetben), Dulló, Hajdú S. (Molnár T., a szünetben), Wild – Kocsis G. – Imrik, Bakos (Domján, a szünetben), Barcsay (Mihály D., a szünetben) – Nyilasi B. – Horváth R. (Gajdos Zs., a szünetben). Edző: Toldi Gábor

Győr: Kamenár – Wolfe, Völgyi (Sváb, a szünetben), Sztanisics, Windecker – Stieber A., Trajkovics (Illés D., 65.), Martinez (Svec, a szünetben), Andrics – Kvilitaia (Kerékgyártó, 84.), Dudás (Farkas Z., 74.). Edző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Barcsay (43.), Domján (60.), Gajdos (64.), illetve Völgyi (13.), Martinez (19.), Kvilitaia (27., 61., 74.)

Az állás: 1. Honvéd 10 pont (16-7), 2. Győri ETO 10 pont (16-8), 3. Gyirmót 1 pont (3-11), 4. Csákvár 1 pont (8-17)

E-csoport

Újpest FC – Videoton FC 1-0 (0-0)

Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Játékvezető: Berke

Újpest: Balajcza – Sztaniszavljevics, Koszovics, Nagy G. (Balogh B., a szünetben), Forró, Vadász, Szalánszki (Heris, 59.), Nagy J. (Nego, a szünetben), Marques (Ahmeti, 69.), Cvejba, Szuljics (Vasziljevics, a szünetben). Edző: Nebojsa Vignjevics

Videoton: Horváth T. – Heffler T. (Géresi, 81.), Vinicius (Oliveira, 65.), Fejes A., Feczesin, Kleinheisler (Valkovszki, 86.), Csakla, Brachi, Sándor Gy. (Szolnoki, 65.), Trebotics (Kocsis G., 74.), Nagy Zs. Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerző: Cvejba (92.)

Vasas FC – FC Ajka 2-1 (0-0)

Illovszky-stadion, játékvezető: Nazsa

Vasas: Németh G. – Preklet (Ferenczi I., 55.), Rodenbücher, Tamás L., Hajdú N. – Gál (Polényi, 82.), Lázok (Oláh L., 85.), Nagy T. – Ádám M. (Nagy D., 54.), Remili, Pál D. Edző: Szanyó Károly

Ajka: Tulipán – Mogyorósi, Asztalos (Lattenstein, a szünetben), Zámbó, Gunther (Csordás Sz., a szünetben) – Köles, Varga G., Kalász (Merk, 65.), Szabó Zs. (Matetits, 54.) – Csordás S., Horváth V. Edző: Jákli Péter

Gólszerzők: Lázok (61.), Ferenczi (74.), illetve Kalász (52.)

Kiállítva: Varga G. (62.)

Az állás: 1. Videoton 9 pont, 2. Újpest 7 pont, 3. Vasas 6 pont, 4. Ajka 1 pont

F-csoport

Zalaegerszegi TE FC – MVM-Paks 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg, játékvezető: Böcskei

ZTE: Czirjék – Pajor, Kovács G. (Simonfalvi, a szünetben), Fodor M. (Babati, a szünetben), Arany, Szi, Czibor, Grbics (Farkas N., a szünetben), Károly B. (Szabó B., 87.), Dufka (Bailo, a szünetben), Szegleti. Edző: Lőrincz Emil

Paks: Máté R. – Kulcsár D., Bagó, Szekszárdi, Vági – Kecskés (Rácz, a szünetben), Kesztyűs B. – Hahn (Báló, a szünetben), Kiss T., Bor (Bartha, 55.) – Simon A. (Csigi, a szünetben). Edző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Simonfalvi (69.), illetve Kecskés (21.)

Kaposvári Rákóczi – Ferencvárosi TC 1-0 (0-0)

Kaposvár, 150 néző. Játékvezető: Botló

Kaposvár: Rusák – Lakatos G., Kovács O., Karacs, Albert Á. (Zsdrál, 57.) – Hadaró (Nagy K., a szünetben), Földes, Hampuk (Kovács T., 79.), Király V. (Rajczi, 68.), Házi – Kozics (Kiss M., a szünetben). Edző: Márton Gábor

FTC: Jova – Kárász, Batik, Havas, Silye – Haris, Nagy Á. (Holman, 69.) – Korozmán (Oláh A., 62.), Nagy Dominik (Zsivoczky P., a szünetben), Kovács K. (Ugrai, a szünetben) – Popov. Edző: Thomas Doll

Gólszerző: Házi (55.)

Az állás: 1. Ferencváros 7 pont, 2. Paks 6 pont, 3. Zalaegerszeg 5 pont, 4. Kaposvár 3 pont

G-csoport

Soproni VSE-GYSEV – Szombathelyi Haladás 2-1 (1-1)

Sopron, játékvezető: Radványi

SVSE: Dénes Zs. – Pados, Tóth M., Jovetics (Baranyai, a szünetben), Maráczi – Fazekas N., Soós, Kollár (Pintér A., 63.), Horváth P. (Erdélyi, a szünetben) – Pető (Mészáros M., 78.) , Szabó L. (Kovács Á., a szünetben). Edző: Supka Attila

Haladás: Gyurján M. – Grabant, Angyal, Zsirai, Farkas M. (Dedics, a szünetben) – Soltész, Medgyes (Hegedűs J., a szünetben), Füredi, Városi (Németh Á., 58.) – Zamostny (Török, 58.), Bölcsföldi. Edző: Kuttor Attila

Gólszerzők: Szabó L. (9.), Erdélyi (52.), illetve Zamostny (40.)

FGSZ Siófok – Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-0)

Az állás: 1. Haladás 7 pont (6-3), 2. Sopron 7 pont (5-4), 3-4. Pápa és Siófok 4 pont (3-5)

H-csoport

Puskás Akadémia – Pécsi MFC-Matias 3-2 (1-2)

Felcsút, játékvezető: Szilasi

Puskás FC: Hajdúch (Danilovics, 31.) – Margitics, Kelics (Vaszicsku, a szünetben), Tar, Tamás M. – Papp M., Polonkai (Gohér, a szünetben), Szakály D. (Czvitkovics, a szünetben) – Harsányi (Denkovics, 68.), Tischler, Lencse. Edző: Benczés Miklós

PMFC: Gőcze – Beke (Nagy J., a szünetben), Romics, Lantos, Mohl – Horváth A. (Márkvárt, 56.), Pejakovics (Szatmári, 56.) – Rácz, Wittrédi, Frank (Fröhlich, a szünetben) – Pölöskey (Gránicz, 78.). Edző: Véber György

Gólszerzők: Lencse (45.), Tischler (70.), Papp M. (80.), illetve Romics (9.), Frank (35.)

Soroksár SC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (0-0)

Soroksár, játékvezető: Lovas

Soroksár: Kurucz – Urbán P. (Kincses, 71.), Farkas A., Erdei, Tóbiás, Balaskó, Tóth K. (Kovács D., 64.), Aranyi (Dzielszky, 76.), Szabó R., Hodgyai (Dombai, 85.), Kocsis D. (Tokodi 55.). Edző: Varga Attila

SzTK: Sánta – Mészáros L., Fekete Á, Bonifert (Szmola, 89.), Benkő-Bíró, Vágó, Kállai (Puskás, a szünetben), Kornis, Osváth (Zsivóczky, a szünetben), Jasarevics (Szini, 61.), Sipos. Edző: Várhidi Péter

Gólszerzők: Tokodi (62.), illetve Fekete Á. (71.)

Az állás: 1. Szigetszentmiklós 7 pont (7-2), 2. Pécs 7 pont (5-4), 3. Puskás Akadémia 4 pont (5-7), 4. Soroksár 4 pont (5-9)