Megint elkalapálták a Győri ETO-t

A Ligakupa ötödik fordulójának összes keddi jegyzőkönyve megtalálható.

Az ötödik fordulóval folytatódott kedd délután a Ligakupa csoportköre. A nap első mérkőzésén a Haladás a Siófok otthonában szerepelt a G-csoportban. A találkozó első félidejében nem született gól, a második játékrészt viszont igencsak megnyomta a szombathelyi együttes, és magabiztosan nyert 4-0-ra másodosztályú ellenfelével szemben.

Az A-csoportban a Szolnok hazai pályán győzte le a Diósgyőrt, míg a Nyíregyháza bár kissé nehezen, de vette az akadályt, és 2-1-es sikert aratott Cegléden. A C-csoportban fordulatos meccsen egy hajrában esett öngóllal nyert a Dunaújváros a Balmazújváros otthonában. Nagyot hajrázott a Paks a Kaposvár ellen az F-csoportban: Csertői Aurél csapata a 39. percben már 3-0-s hátrányban volt, de a második félidőben négy gólt lőtt, így megnyerte a találkozót. Hozzátartozik, hogy a Rákóczi kettős emberhátrányban fejezte be a meccset, miután Hampuk és Földes is piros lapot kapott. A H-csoportban a Pécs már az első félidőben eldöntötte a Soroksár elleni találkozót (2-0), és a Szigetszentmiklós is 2-0-ra verte a Puskás Akadémiát.

Az E-csoportban az Újpest a hajrában emberhátrányban játszott, ennek ellenére 4-1-re győzött az NB II-es Ajka ellen. A Pápa és a Sopron meccsén sokáig nem született gól, de a hajrában Kenesei Krisztián szabadrúgása eldöntötte a meccset. Az E-csoport másik mérkőzésén nagy meglepetésre egy öngóllal a Vasas szerezte meg a vezetést és 1-0-s angyalföldi előnynél fordultak a csapatok. A Videoton becsületét végül Feczesin Róbert mentette meg, aki beállása után két perccel volt eredményes.

A D-csoportban a Gyirmót nem csak a Magyar Kupában, hanem a Ligakupában is megtréfálta a Győri ETO-t. Idegenben, nem érdemtelenül nyert 3-1-re a másodosztályú klub. A másik találkozó hatvan percig rendkívül eseménydús, remek játékot hozott a Csákvár és a Honvéd között. A végén a hazaiak megkoronázták teljesítményüket és még egyet beleszúrtak a kispestiekbe, tehát nagy meglepetésre otthon tartották a három pontot.

Ligakupa, 5. forduló

A-csoport

Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC – Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Szolnok, 100 néző. Játékvezető: Böcskei

Szolnok: Nacsa – Magos (Polák, 79.), Tóth D., Papucsek, Pongrácz (Lengyel B., 88.) – Szabó Z (Zvara, 81.), Mundi, Bohner, Kállai – Tóth P., Galambos. Edző: Kis Károly

DVTK: Rados (Rajics, a szünetben) – Bodnár D. (Mahalek, 53.), Csicsvári, Debreceni, Eperjesi – Csirszki, Bori – Szabó B. (Sipos G., 82.), Jenner (Kövér K., 69.), Icsó (Gresó, 76.) – Takács T. Edző: Tomiszlav Szivics

Gólszerzők: Galambos (45.), Papucsek (tizenegyesből 71.), illetve Takács T. (52.)

Ceglédi VSE – Nyíregyháza Spartacus 1-2 (0-1)

Cegléd, 100 néző. Játékvezető: Nagy R.

CVSE: Kovács A. – Vattai (Burics, 67.), Makrai, Farkas I., Szala – Füle Á., Koncz (Dóczi, a szünetben), Alex (Markó, 73.), Koós G. (Szabó D., a szünetben) – Szekér D. (Viniczai, 53.), Elek B. Edző: Szabó István

Nyíregyháza: Hrabina – Patály, Rubus (Markovics, 82.), Gengeliczki, Jánvári (Bagi, 75.) – Spitzmüller, Huszák, Zsivanovics (Fodor F., 88.), Sándor I. – Molnár M. (Sárközi, 65.), Vámos M. (Pekár, a szünetben). Edző: Mátyus János

Gólszerzők: Füle Á. (85.), illetve Sándor I. (10.), Rubus (51.)

A csoport állása: 1. Nyíregyháza 10 pont, 2. Diósgyőr 7 pont, 3. Cegléd 6 pont (8-9), 4. Szolnok 6 pont (6-10)

C-csoport

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Dunaújváros PASE 2-3 (1-1)

Balmazújváros, játékvezető: Karakó

Balmazújváros: Szalma – Vachtler, Szatmári Cs., Papp F. (Kiss L., 72.), Németh Á. (Virágh A, 60.) – Müller Zs. (Sigér D., a szünetben), Sigér Á., Batizi Pócsi (Pintér N., a szünetben), Angyal N. (Belényesi, 75.) – Kállai G., Kondás K. Edző: Szabó János

DPASE: Nagy G. – Villám B., Farkas V., Lázár Zs. (Sóron, 74.), Csehi T. – Böőr (Jakab D., a szünetben), Sárközi, Petneházi (Pascua, a szünetben) – Perics (Thiago, a szünetben), Orosz M. (Godslove, a szünetben), Nikházi. Edző: Dobos Barna

Gólszerzők: Angyal N. (45.), Kondás K. (53.), illetve Nikházi (37., 75.), Virág A. (öngól 88.)

Szerda, 13 óra: MTK – Mezőkövesd-Zsóry FC

D-csoport

Győri ETO FC – Gyirmót FC 1-3 (0-1)

Győr, játékvezető: Kovács G.

ETO: Kamenar – Svec, Sztanisics, Völgyi (Vankó, 80.) Kelemen M. (Medgyes, 85.) – Kamber, Stieber A., Sváb (Tóth D., 85.) – Illés D. (Kerékgyártó, 80.), Kvilitaia, Andrics (Szabó B., 73.). Megbízott edző: Fórián Zsolt

Gyirmót: Deli – Molnár M. (Szegi, 64.), Kovács D. (Maidics, 79.), Lengyel D., Présinger – Farkas M., Kollár (Csemer, 71.), Fekete Sz. (Kiss M., 54.), Kákonyi – Paku, Andorka (Tóth N, 66.). Edző: Sisa Tibor

Gólszerzők: Kvilitaia (58.), illetve Paku (25.), Tóth N. (72.), Kiss M. (90.)

Aqvital FC Csákvár – Bp. Honvéd 5-2 (2-1)

Csákvár, 100 néző. Játékvezető: Zierkelbach

Csákvár: Gelei V. – Wild, Dulló (Hajdú S., a szünetben), Kocsis G. (Sötét, a szünetben), Köntös – Imrik (Molnár Cs., a szünetben), Reydan – Molnár T. (Mihály D., 55.), Nyilasi, Barcsay (Varga Z., a szünetben) – Horváth R. Edző: Toldi Gábor

Honvéd: Stoian – Ikenne-King, Dékány (Navarro, a szünetben, Kristi, Fejes J. – Tóth B. (Fehér I., 72.), Kapacina (Rózsahegyi, 82.) – Czár, Koszta (Mátyás Zs., a szünetben), Holander – Ihrig-Farkas (Bíró Á., 64.). Edző: Csábi József

Gólszerzők: Horváth R. (12.), Imrik (38., 89. – a másodikat tizenegyesből), Molnár T. (49.), Horváth R. (52.), illetve Kristi (32.), Hajdú (öngól 60.)

Kiállítva: Kristi (88.)

A csoport állása: 1. Bp. Honvéd 10 pont (18-12), 2. Győri ETO 10 pont (17-11), 3. Csákvár 4 pont (13-19), 4. Gyirmót 4 pont (6-12)

E-csoport

Újpest FC – FC Ajka 4-1 (3-1)

Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Játékvezető: Radványi

Újpest: Dmitrovics (Balajcza, 39.) – Nego, Heris, Vadász, Marques-Airosa (Nagy J., 59.) – Cvejba, Vasziljevics, Balogh B. (Sztaniszavljevics, 90.) – Szuljics, Ahmeti (Szalánszki, 77.), Ojo (M’boma, a szünetben). Edző: Nebojsa Vignjevics

Ajka: Tulipán Á. – Horváth V., Köles, Zámbó B., Merk – Csordás S. (Pákai, 75.), Németh L. (Szabó Zs., 59.), Lattenstein, Major – Kalász M., Mihalecz P. (Sowunmi, 69.). Edző: Zoran Kuntics

Gólszerzők: Ojo (7.), Ahmeti (13.), Vasziljevics (tizenegyesből 18.), Szuljics (68.), illetve Mihalecz P. (14.)

Kiállítva: Szuljics (78.)

Vasas FC – Videoton FC 1-1 (1-0)

Illovszky-stadion, 200 néző. Játékvezető: Pintér Cs.

Vasas: Németh G. – Preklet, Görgényi, Tamás L., Grúz – Gál M., Lázok (Nagy T., 64.), Hajdú N. (Polényi, 79.) – Nagy D., Remili, Ferenczi I (Ádám M., 78.). Edző: Szanyó Károly

Videoton: Horváth T. – Brachi, Vinícius, Csakla (Caneira, 62.), Szolnoki – Nagy Zs., Sándor Gy. – Heffler T, Trebotics, Géresi (Feczesin, 62.) – Oliveira. Edző: Joan Carrillo Milan

Gólszerzők: Brachi (öngól 11.), illetve Feczesin (62.)

A csoport állása: 1. Videoton 10 pont (13-4), 2. Újpest 10 pont (10-7), 3. Vasas 7 pont, 4. Ajka 1 pont

F-csoport

MVM-Paks – Kaposvári Rákóczi FC 4-3 (0-3)

Paks, játékvezető: Molnár A.

Paks: Szemerédi – Rácz Zs. (Haraszti, 70.), Bagó P., Szekszárdi, Vági – Kecskés T., Tamási Zs. (Bertus, a szünetben) – Kulcsár D. (Simon M., 60.), Nagy R., Bor D. – Kiss T. Edző: Csertői Aurél

Pécs: Rusák – Kovács T. (Lakatos G., a szünetben), Kozics, Hadaró, Hampuk – Fejős (Richter, 75.), Kereszturi, Király V. (Kis P., 67.), Földes M. – Rajczi (Sipőcz, 77.), Kondor. Edző: Márton Gábor

Gólszerzők: Bor D. (48., 69.), Kecskés T. (84.), Kiss T. (tizenegyesből 88.), illetve Fejős (6.), Kozics (9.), Király V. (39.)

Kiállítva: Hampuk (64.), Földes M. (87.)

Szerda, 18 óra: Zalaegerszegi TE FC – Ferencvárosi TC

G-csoport

Lombard Pápa Termál FC – Soproni VSE-GYSEV 1-0 (0-0)

Pápa, játékvezető: Barna G.

Pápa: Szűcs L. – Tóth G., Nagy T. (Kenesei, a szünetben), Csizmadia, Böröczky – Bogunovics, Zulevs, Csilus (Király B., 64.), Sluka (Coroian, 60.) – Waltner (Benkő, 79.), Popin (Faggyas, a szünetben). Edző: Lengyel Ferenc

SVSE: Heinrich – Fazakas G., Tóth M. (Deme, 60.), Jovetics, Maráczi (Pintér A., 60.) – Fazekas N., Sifter, Kovács Á. (Szabó L., a szünetben), Horváth P. (Mészáros M., 57.) – Pető, Eszlátyi. Edző: Supka Attila

Gólszerző: Kenesei (83.)

FGSZ Siófok – Szombathelyi Haladás 0-4 (0-0)

Siófok, 100 néző. Játékvezető: Kovács J. Z.

Siófok: Ambrusics – Katona Gy. (Habi, 60.), Baranyai, Pécseli, Rusvai – Vass M. (Bacskai, 70.), Kirchner (Bene, a szünetben), Horváth B., Szilvási – Eisenberger (Kozma, 60.), Túrós (Futó Zs., 73.). Edző: László András

Haladás: Gyürü – Bedi (Füredi, a szünetben), Zsirai, Szakály, Jagodics M. (Füredi, a szünetben) – Jefremov, Nagy O. (Kretz, 60.), Gyurján B., Farkas M. (Hirschler, a szünetben) – Városi, Zamostny (Török M., 73.). Edző: Szentes Lázár

Gólszerzők: Gyurján B. (49.), Nagy O. (57.), Jefremov (68.), Városi V. (78.)

A csoport állása: 1. Haladás 10 pont, 2. Sopron 7 pont (5-5), 3. Pápa 7 pont (4-5), 4. Siófok 4 pont

H-csoport

Soroksár SC – Pécsi MFC-Matias 0-2 (0-2)

Soroksár, játékvezető: Oláh G.

Soroksár: Kurucz – Vass Zs., Gyurácz, Urbán P., Pintér D. – Balaskó (Dzielszky, 80.), Erdei (Csendes P., 82.), Kincses, Hodgyai – Kovács D. (Dombai, 63.), Kocsis D. (Tokodi, a szünetben). Edző: Varga Attila

Pécs: Gőcze – Horváth A. (Pejakovics, 75.), Romics, Lantos, Heffler N. – Frank R., James, Márkvárt (Csausics, 61.), Rácz F. (Uzoma, a szünetben) – Fröhlich (Gránicz, a szünetben), Pölöskey (Szatmári, 69.). Edző: Kulcsár Árpád

Gólszerzők: Rácz F. (16.), Fröhlich (38.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Puskás Akadémia FC 2-0 (1-0)

Szigetszentmiklós, játékvezető: Szőts

SzTK: Sánta – Benkő-Bíró, Tóth F., Kállai N. (Kvekveskiri, a szünetben), Mészáros L. – Zsivóczky N. (Sipos B., a szünetben), Vágó L., Szepessy (Szini, 78.), Jasarevics – Fekete Á. (Szabó B., 66.), Osváth (Puskás G., 13.). Edző: Székely Tibor

Puskás FC: Hajdúch – Tar Zs., Kelics, Lorentz, László N., – Szélesi (Mészáros D., 75.), Papp M. (Hudák, a szünetben), Szakály D. (Czvitkovics, a szünetben), Denkovics – Harsányi (Tóth L., a szünetben), Tischler (Lencse, a szünetben). Edző: Benczés Miklós

Gólszerző: Fekete Á. (45., 66.)

A csoport állása: 1. Szigetszentmiklós 10 pont (9-2), 2. Pécs 10 pont (7-4), 3. Puskás Akadémia 4 pont (5-9), 4. Soroksár 4 pont (3-5)