A Videoton ajándéksikere

Unalomba fulladt a mérkőzés, amelyen a székesfehérváriak két potyagóllal 2-0-ra győztek az MTK ellen.

OTP Bank Liga, 6. forduló
Videoton FC – MTK 2-0 (2-0)
Székesfehérvár, 4000 néző. Játékvezető: Bognár T.
Videoton: Calatayud – Szolnoki, Caneira, Vinícius, Stopira – Sándor Gy. (Tóth I B., 58.), V. Gomes – Álvarez (Oliveira, 74.), Kovács I. (Nildo, 66.), Kleinheisler – N. Nikolics. Edző: José Gomes
MTK: Groppioni – Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Poór – Batik, Kanta J., Pölöskei Zs. – Vass P. (Bese, 54.), Ladányi, Horváth P. (Pál A., 71.). Edző: Garami József
Gólszerzők: Kálnoki Kis (öngól 39.), N. Nikolics (42.)

A hazaiak közül hiányzott a sérült Juhász Roland, de a pótlására szerződtetett Gyepes Gábor sem volt a keretben.

A tízedik percben Kovács István lőtt ígéretes helyzetből, 11 méterről, de alaposan mellé. A 19. percben vendégszöglet után Ladányi az ötös sarkáról Calatayud kapusba lőtt. Öt perc elteltével Nemanja Nikolics kilenc méterről a kapufa mellé pöckölte a labdát, csupán egy-két centivel. A 25. percben Nikolics addig várt, amíg Vukmir belevetődött a közeli lövésébe. A 31. percben Kanta József szögletébe Batik Bence belefejelt, de Calatayud fel tudta szedni a labdát a gólvonal előtt.

Egy perc elteltével Kleinheisler szöglete után Álvarez passzolt Nikolicshoz, ő azonban a kapu mellé lőtt. A 33. percben Batik beadását Horváth Péter fejelte a kapu mellé. Öt perccel később Kanta József szabadrúgása az oldalhálót súrolta. A 39. percben Kleinheisler távoli szabadrúgását Kálnoki Kis Dávid csúsztatta fejjel a saját kapujába (1-0). Két perccel később Vukmir labdát vesztett a tizenhatoson belül, Álvarez lecsapott a labdára, Nemanja Nikolicshoz passzolt, akinek a lábáról a hálóba hullott a labda (2-0).

A szünetben két ajándékgóllal vezetett a Videoton.

Az 53. percben Álvarez beívelése után Sándor György nem fejjel, hanem vállal továbbította a labdát, de célt tévesztett. A másik oldalon Ladányi Tibor találta el a kapufát. Két perccel később Kleinheisler távoli lövése ment mellé. A 82. percben Kanta József 18 méterről, oldalról léc fölé lőtt. Egy perccel később Ladányi beadása után Caneira megcsúsztatta a labdát, de ebből nem lett öngól, mert elment a kapufa mellett.

Elvétve előfordultak még kezdeményezések, de ne szépítsük: gyakorlatilag unalomba fulladt a második félidő. Az MTK gyászos szereplése tovább folytatódik, megszakítás nélkül negyedszer maradt gólképtelen, és negyedszer kapott ki a csapat. A Videoton erősen visszafogott teljesítménnyel is simán győzött.

A mérkőzést a Rangadó.hu állandó szakértője, Tiber László, a Videoton és a Siófok egykori válogatott csatára elemezte:

A végeredményen kívül másra nem lehet büszke a Videoton. A gólokhoz például semmi köze nem volt, azokat az MTK csinálta. Ez a produkció annak tudatában még furcsább, hogy ismerték a Debrecen eredményét. Azt vártam volna, hogy nekiesnek az ellenfélnek, és bedarálják. Az első harminc percben két-három olyan lehetősége volt a vendégcsapatnak, amelyből nyugodtan gól lehetett volna, míg a Videotonnak egyetlen helyzete sem volt. Az öngólhoz és Vukmir hibájához nem kellett a hazai csapat, hacsak azért nem, hogy letámadják Vukmirt…

A második félidőben azt gondoltam, hogy egy ilyen sztár, vagy sztárolt klub kiszolgálja a közönséget. Nagy vonalakban úgy tűnt, hogy a mérkőzés megvan, tehát ideje lett volna néhány ezer embernek örömet szerezni, nem pedig visszaállni, és biztonsági játékkal elrontani a nézők szórakozását. Így is lehet nyerni, csak savanyúvá válik az ember, ha nézi. Egy nyílt sisakos játékba bele lehet menni úgy is, hogy ne menjen a védekezés rovására. Nem tettek meg mindent, hogy látványos támadófutballt játszanak, ezzel becsapták a nézőket. Azon töröm a fejemet, hogy ez vajon edzői kérés volt? Szomorú lennék, ha igen… A játékosok szerintem igyekeznek betartani az edzői utasításokat, tehát bizonyára volt valamiféle defenzív futballra utaló taktika…