OTP Bank Liga, 20. forduló
Egri FC – MVM Paks 2-2 (2-0)
Vác, 200 néző. Játékvezető: Erdős
Eger: Sztankó – Balog Zs., Mecsinovics, Koné, Preklet – Koós (Kabele, 92.), Dobrics (Albert Á., 44.), Buacs Farkas Á. – Németh N. (Palásthy N., 85.), Horváth Z. Edző: Mészáros Ferenc
Paks: Csernyánszki – Heffler T., Fiola, Éger, Juhász D. – Heffler N. (Hahn, 80.), Sifter, Lázok (Tököli, a szünetben), Báló, Vayer – Eppel (Pap R., 62.). Edző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Horváth Z. (12.), Koós (35.), illetve Pap R. (69.), Éger (tizenegyesből 79.)

A várakozásoknak megfelelően paksi helyzetekkel indult a meccs, Lázok János szabadrúgását Eppel Márton elől az utolsó pillanatban mentették szögletre, majd Heffler Norbert beadását Eppel fejelte egy méterrel a kapufa mellé. A 12. percben az egriek első helyzete rögtön gólt eredményezett: egy felpörgött labda Horváth Zoltán elé került, aki 13 méterről a hálóba lőtt (1-0). A 25. percben Németh Norbert lövése kipattant Csernyánszki Norbertről, de a paksi védők mentettek. A 35. percben Németh Norbert ívelte a labdát Koós fejére, aki az ötösről zavartalanul bólintott a hálóba (2-0). Négy perccel később Fiola Attila balról középre emelt, ahol Lázok fejelhetett tisztán, de Sztankó kapus kezébe küldte a labdát.

A szünet után Németh Norbert a kapufa mellől képes volt melléfejelni a labdát egy szöglet után! Az 53. percben ugyancsak Németh hibázott, amikor ziccerben a kilépő kapus kezébe emelt. Ebben az időszakban is felváltva dolgoztak ki helyzeteket a csapatok,

A 69. percben szépített a Paks: Heffler Norbert egy szép cselt követően az alapvonalról középre ívelt, a csereként beállt Pap Roland pedig felugorva a kapu jobb felső sarkába fejelt (2-1). A 75. percben Albert Ádám 19 méterről lőtt, de a Csernyánszki bravúrral szögletre tolta a labdát. A 79. percben egyenlítettek a paksiak: Preklet a tizenhatoson belül lerántotta Vayert, a megítélt tizenegyest Éger értékesítette (2-2). A hajrában akár a győzelmet is megszerezhette volna a Paks, de Tököli és Pap sem járt sikerrel, a látogatók egy szöglet után még a 92. percben is helyzetbe kerültek, ám végül maradt a döntetlen.

– Nagy különbség volt a korábbiakhoz képest, hogy a csapat eredményesebb volt. Rúgtunk két szép gólt, de utána két további százszázalékos gólhelyzetünk volt, amelyek értékesítésével biztosíthattuk volna a győzelmet, ami nem kis dolog lett volna – mondta a Rangadó.hu szakértője, Tóth Dénes, az Egri FC klubmenedzsere. – Részben egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat, így csak döntetlent értünk el, pedig a helyzetek száma alapján győzelmet szalasztottunk el. A játékosok is kezdik elhinni, hogy lehet keresnivalójuk. A korábbi meccseken elég hamar hátrányba, s ezáltal támadó kényszerpályára kerültünk, most viszont mi lőttük az első gólt.