Kikapott a Haladás: 2-0-ról 2-3

A Soproni VSE hazai pályán 3-2-re nyert a Szombathelyi Haladás ellen, felkészülési-mérkőzésen.

A sérültek Ugrai Roland, Tóth Péter, Kalász Milán és Kulcsár Kornél, a felnőtt válogatottnál szereplő Guzmics Richárd, illetve az utánpótlás-válogatottnál lévő Radó András, Szakály Attila és Gyurján Bence mellett Fehér Zoltánt pihentette a Haladás szakmai stábja, Kenesei Krisztián az Achillesével bajlódik, míg Búrány Zoltánnak ülőideg-gyulladása van, három-négy hetes pihenő vár rá – írja a Haladás honlapja.

A kemény edzések miatt kissé fáradtan mozogtak a szombathelyiek, ám az első 45 percben nem volt különösebb gond a játékukkal, végig ők domináltak. A 28. percben Andorka Péter passzolt a bal szélen felbukkanó Halmosi Péterhez, aki a tizenhatosról kilőtte a hosszú, bal alsó sarkot (0-1). Mindkét kapu előtt több helyzet adódott, Nagy Gábor révén a vasiak kapufát is lőttek, igaz, a hazaiak is eltalálták egyszer a lécet. A 43. percben Simon Ádám rúgást kapott a lábára, ezért Artner Tamás óvatosságból lecserélte a középpályást. A 45. percben Halmosi baloldali beadását Andorka hat méterről a léc alá vágta (0-2).

A szünet után az 57. percben egy jobb oldali beadás után Varga Gábor 16 méterről a jobb sarokba tüzelt (1-2). A 65. percben egy szöglet után tizenegyeshez jutottak a hazaiak, lökés miatt. A büntetőt Gaál Bálint a jobbra mozduló Mursits Roland mellett a bal sarokba lőtte (2-2). A 75. percben Varga Gábor a jobbösszekötő helyéről a léc alá bombázott (3-2). A hajrá ismét a Haladásé volt, átvette az irányítást a szombathelyi gárda, több ziccert is kidolgozott, ám ezeket ki is hagyta, pedig a helyzetek alapján nyerhetett volna.

– Az első félidő rendben volt, sok helyzetet kidolgoztunk, rúgtunk két szép gólt. A második játékrészben a cserék után szétesett a csapat, különösen a védekezésünkkel voltam elégedetlen. Igaz, ekkor már rengeteg alapemberünk hiányzott. Egyénileg senkit sem szeretnék kiemelni, de az első félidőben látottakkal elégedett voltam – értékelt Artner Tamás vezetőedző.

Felkészülési mérkőzések

Soproni VSE – Szombathelyi Haladás 3-2 (0-2)

Sopron, műfű, 50 néző. Játékvezető: Ábrahám

SVSE: Sásdi – Bognár Zs., Vadas, Baranyai, Mészáros, Pintér A., Gaál B., Varga G., Laczkovich, Szabó L., Bali. Edző: Bücs Zsolt

Haladás: Rózsa D. (Mursits, 60.) – Schimmer (Zsirai, 60.), Jagodics, Devecseri, Rajos (Hanzl, 63.) – Simon Á. (Farkas, 43.), Iszlai – Németh M., Nagy G., Halmosi – Andorka (Márkus, 60.). Edző: Artner Tamás

Gólszerzők: Varga G. (57., 75.), Gaál (tizenegyesből 65.), illetve Halmosi (28.), Andorka (45.)

Soproni VSE – Haladás II 4-1 (4-0)

Sopron, 50 néző

SVSE: Dénes Zs. – Maráczi, Pados, Fazekas, Madarász (Szabó P., 65.), Török, Balázs, Horváth A. (Horváth Á., 65.), Deme, Horváth P., Balla (Pető B., 65.). Edző: Bücs Zsolt

Haladás II: Mursits (Gőcze, 30.) – Zsirai (Havasi, 60.), Füredi, Hegedűs, Dallos – Hanzl (Fábián, 52.), Tóth D., Szeles, Medgyes, Tóth L. (Petró, a szünetben) – Márkus (Balog, 65.). Edző: Tóth László

Gólszerzők: Horváth P. (3), Balázs, illetve Medgyes