Japán gól az Eger ellen

A Puskás Akadémia hazai pályán 2-0-ra nyert az Egri FC ellen, felkészülési mérkőzésen.

A zuhogó esőben az ősszel látott védelemmel, felforgatott középpályás-sorral és egy japán támadóval kezdett az NB II-es csapat az első osztály 15. helyezettje ellen. A vendégek csak szemmel tudták követni a meccs első valamirevaló akcióját: a tízedik percben Gajdos Zsolt szépen ugratta ki Szakély Dénest, aki elegánsan lőtt a hálóba (1-0) – tudósít a PFLA honlapja.

A folytatásban a hazaiak görög játékosa, Vaszilejosz Aposztolopulosz súlyos szabálytalanságot követett el egy kilépni készülő egri középpályással szemben. A kiállítás elmaradt, de Benczés Miklós vezetőedző lehívta a pályáról a túlzottan keményen küzdő védőjét. A második félidőben a japán próbajátékos, Nakamura szép egyéni akcióból megszerezte a második gólt: egy csel után pontos lövés a jobb alsó sarokba (2-0). A Honvéd és a Pápa után a harmadik NB I-es csapatként az Eger sem tudta legyőzni a Puskás Akadémia FC-t, jövő szerdán pedig a Siófok látogat Felcsútra.

Puskás Akadémia FC – Egri FC 2-0 (1-0)

PFLA: Czirjék (Somodi) – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz (Vaszicsku), Farkas N. (Nagy Zs.) – Soós (M. Luque), Tóth B. (Fa. Oliveira) – Szakály D. – Gajdos (Zsolnai), Nakamura, Baracskai (Tóth L.). Edző: Benczés Miklós

Eger: Brljak – Balog Zs., Kovács G., Mecsinovics, Vukomanovics (Kabele) – Albert Á., Kasza (Farkas Á.), Tóth G., Németh N. – Dobrics (Pavlov), Horváth Z. Edző: Simon Antal

Gólszerzők: Szakály D., Nakamura