Élő Magyar foci

A magyar válogatott törte meg az Eb-csoport átkát

A magyar válogatott Azerbajdzsánban 3-1-re győzött Európa-bajnoki selejtezőn. A mieink mérlege felemás volt a bakui találkozó előtt, hiszen a szlovákok elleni vereség (0-2) után meglepetésre legyőzte (2-1) Marco Rossi csapata a vb-ezüstérmes horvátokat.

A magyar válogatott bár talán többet birtokolta a labdát a meccs elején, nem sikerült látványosan kapujához szorítani az azerieket. Ennek ellenére 18 perc után vezetéshez jutottunk, Ddzsudzsák Balázsbeívelésére érkezett jól Willi Orbán és higgadtan a kapu jobb alsó sarkába bólintott.

Ezután átadták a mieink a területet és a labdát Azerbajdzsánnak, amely nem tudott mit kezdeni a fegyelmezetten védekező magyarokkal, egy-két beívelésen kívül nem volt min izgulnunk, sőt talán inkább a vendég együttes növelhette volna előnyét.

Térfélcsere után sem változtatott taktikáján Marco Rossi, viszont a magyarok sokkal élesebbek voltak támadásban. Dzsudzsák és Kleinheisler László bombáját is bravúrral védte a kapus, de az 53. percben egy szöglet után újra Orbán lőtt gólt, így növeltük az előnyünket.

Nagyon elkényelmesedett a magyar válogatott, a hazai csapat viszont kidolgozott egy szép akciót, Almeida kiugratásával Ramazanov lépett ki, a bal alsó sarokba tartó labdát kiütötte Gulácsi Péter. Sajnos Mahir Emreli ért oda elsőként, így szépített Azerbajdzsán.

Két percre rá jött viszont a válasz, Kleinheisler passza találta meg Holman Dávidot az ellenfél tizenhatosán belül, a középpályás pedig a bal fölsőbe bombázott. Ezután megnyugodtak a kedélyek, az azeriek nem tudtak, a magyarok annyira nem akartak már gólt lőni – Dzsudzsáknak azért összejött még egy kapufa – az idő pedig szép lassan letelt.

Az egyetlen bosszúságunk az lehetett a hajrában, hogy a játékvezető elküldte Marco Rossit a kispadtól, amikor egy bedobást reklamált, reméljük Wales ellen leülhet majd a kispadra, mert erős ítéletnek tűnt.

Az E csoportban ezzel megszületett az első idegenbeli győzelem.

Eb-selejtező, 3. forduló, E csoport:

Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (0-1)
Baku, Bakcell Aréna
v.: Kevin Blom (holland)
Azerbajdzsán: Agajev – Medvegyev, Mammadov, Hüszejnov, Krivocsjuk – Ricard Almeida, Qarajev, Nazarov (Dadasov 86.)–  Emreli , Dadasov (Ramazanov 59.), Sejdajev (Abdullajev 86.)
Szövetségi kapitány: Nikola Jurcevic
Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut – Nagy Á. – Dzsudzsák (Németh 86.), Kleinheisler (Pátkai 72.), Szoboszlai (Holman 58.), Nagy D. – Szalai.
Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólszerző: Emreli (69.) ill. Orbán (18., 53.), Holman (71.)
Sárga lap: Hüszejnov (40.), Nazarov (50.), Medvegyev (59.) ill. Szoboszlai (28.), Kleinheisler (68.), Dzsudzsák (87.)

Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Nagyon elkényelmesedett a magyar válogatott, a hazai csapat viszont kidolgozott egy szép akciót, Almeida kiugratásával Ramazanov lépett ki, a bal alsó sarokba tartó labdát kiütötte Gulácsi Péter. Sajnos Emreli ért oda elsőként, így szépített Azerbajdzsán.

Az egyetlen bosszúságunk az lehetett a hajrában, hogy a játékvezető elküldte Marco Rossit a kispadtól, amikor egy bedobást reklamált, reméljük Wales ellen leülhet a kispadra.

Hoppá, Marco Rossit elzavarta a játékvezető!

Egy bedobás után reklamált a magyar csapat szövetségi kapitány, amit Blom játékvezető nem nézett jó szemmel és elég hamar elküldte a kispadról a hevesen reklamáló olasz szakembert.

Nagyon jót tett az a harmadik gól

Megnyugodtak a magyarok és újra működik a fegyelmezett védekezés a pillanatnyi megingás után. Hiába van sokat a labda Azerbajdzsánnál, nem tud vele mit kezdeni. A mieinknek már nincs dolga, mint megtartani a hidegvérű hozzáállást még cirka tíz percig.

Góllal debütált Holman Dávid

Rögtön jött a magyarok válasza! Kleinheisler László kaparta ki a gesztenyét, majd középre gurított a teljesen üresen álló Holman Dávidhoz, aki tíz méterről bevágta a bal fölső sarokba a harmadik gólunkat.

19:29

Almeida ugratta ki Ramanazovot, a lövést védte ugyan Gulácsi, de Emreli érkezett a legjobb ütemben és az üres kapuba passzolta a labdát.

Erre semmi szükség nem volt

Kleinheisler László a félpályánál rúgta föl ellenfelét teljesen fölöslegesen, meg is kapta a sárga lapját érte.

Nem segített a csere Azerbajdzsánnak

Az azerieknél Babe jött be Dadasov helyére, de így is a mieink voltak veszélyesebbek. Dzsudzsák a bal kapufát is kilőtte már, a hazaiaknak viszont nem volt komoly helyzetük. Korhut és Lovrencsics is fontos szerepet játszott ebben, mindig jókor érkeznek a becsúszó szerelések. Nagyon magabiztos a magyar csapat.

Újoncot avat Marco Rossi

Szoboszlai Dominik helyett Holman Dávid áll be, vagyis posztra cserél a magyarok szövetségi kapitánya. Korábban volt már kerettag, de pályára még nem lépett.

Hát, ezt csak Orbán tudja, hogy ment be!

Egy jobbról érkező szöglet után Szalai Ádám remekül érkezett a beívelésre, labdája ide-oda flipperezett az azeri játékosok között, de Willi Orbán kapcsolt leggyorsabban és közvetlen közelről bekotorta a második magyar gólt.

Agajev bravúrjairól szólt az elmúlt néhány perc

Szoboszlait rúgta fel 22-24 méterre a kaputól Nazarov, a szabadrúgást pedig Dzsudzsák Balázs a jobb felsőirányába tekerte, de az azeri kapus óriásit védett. Az ebből nyert szöglet után Kleinheisler tüzelt, de a bal fölsőből is kibokszolta a labdát Agajev.

Folytatódott a meccs

Az összkép nem változott, Azerbajdzsán támad, Magyarország ellentámadásból próbál veszélyeztetni, egy kontra végén Kleinheisler lőtt a jobb kapufa mellé. Eddig csak ő próbálkozott átlövéssel.

Árulkodó statisztika

Két lövés találta el a kaput 45 perc alatt, ez sokat elmond a félidőről. Némileg meglepő, hogy az azeriek 58%-ban birtokolták a labdát, vagyis egészen átadták a mieink a területet a hazai csapatnak. Egyelőre bevált ez a húzás, mert helyzetekig alig-alig jutott el Azerbajdzsán, inkább pontrúgásból veszélyeztettek.

Kleinheisler próbálkozott távolról

Egészen lendületesen támadta a magyar csapat a kaput, végül Kleinheisler próbálkozott egy tizenhatoson kívüli lövéssel, de a labda kevéssel kapu fölé szállt. Nem volt rossz próbálkozás.

Szalait megint ápolni kell

Kleinheisler tartotta meg azt a labdát, amit Korhut szerzett meg. A felpasszolt labdát Szalai egyből tette volna ki bal szélre, de hátulról kapott egy jókorát Hüszejnovtól, villant is a sárga.

Élénkülnek az azeriek

Szemmel láthatóan a magyar csapat nem támad ki őrülten, hanem megpróbálja kicsalni Azerbajdzsánt. Ez időnként jó stratégia, egy szép támadást vezettünk belőle, de időnként megremeg a mieink védelme, egy-két figyelmetlenség után volt min izgulni. Összességében elmondható, hogy kézben tartja a mérkőzést a magyar válogatott.

Meg is élénkült a meccs

Rögtön egy azeri beívelés után támadt zavar a magyar védelemben, Gulácsi begyűjtötte volna a labdát, de elsőre kiejtette, szerencsére nem lett belőle baj.

Orbán fejesével vezet Magyarország

Dzsudzsák Balázs kanyarított be egy szabadrúgást, Orbán Williről mindenki lemaradt, a magyar hátvéd pedig köszönte szépen a jobb alsó sarokba bólintott. A némileg semmiből jött góllal 1-0-ra vezetünk Bakuban.

Eddig nem csúcsfutballt látunk

A mieink támadójátéka kimerül abban, hogy felíveljük Szalaira a labdákat. Nagyobb baj viszont, hogy sok labdát adunk el fölöslegesen, szerencsénkre az azeriek nem tudnak mit kezdeni a fegyelmezett magyar védelemmel. Eddig nem túl jó a meccs.

Brusztolós a meccs

Az első percben Szalai maradt a földön, majd Orbánt taposta meg Dadasov. Kemény belépőkről szól eddig a meccs.