A Haladás 2-0-ra nyert az FTC otthonában a Magyar Kupa második fordulójában.

Magyar Kupa, 2. forduló
Ferencvárosi TC – Szombathelyi Haladás 0-2 (0-0)
Albert-stadion, 1500 néző. Játékvezető: Szabó Zs.
FTC: Ranilovics – Jovanovics (Perics, a szünetben), Otten (Sváb, 56.), Klein, Besics – Csukics (Ionescu, 68.), Orosz M., Gyömbér – Böde – Jenner, Somália. Edző: Ricardo Moniz
Haladás: Gőcze – Schimmer, Fehér Z., Devecseri, Búrány – Rajos, Iszlai – Nagy D. (Jagodics M., 82.), Nagy G. (Szakály A., 89.), Ugrai (Halmosi, a szünetben) – Andorka. Edző: Artner Tamás
Gólszerzők: Halmosi (48.), Andorka (49.)

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A némileg tartalékos összeállítás ellenére sem játszott alárendelt szerepet a Haladás az első félidőben. Visszafogottan, óvatosan, megfontoltan játszott mindkét együttes, viharos támadójátékról és nagy helyzetekről nem beszélhettünk. A második felvonás elején Halmosi Péter és Andorka gyors góljainak köszönhetően jelentős előnybe került a Haladás, és rögtön megélénkült a játék. Úgy tűnt, a szombathelyiek magabiztosan megőrzik vezetésüket, de mivel Andorka kiállíttatta magát, megváltozott a játék képe. A Haladás kapuja elé költöztek a csapatok, az FTC beívelésekkel, illetve szélen és középen vezetett akciókkal is próbálkozott, de ezúttal rendkívül gyengén teljesített a fővárosi együttes, amelynek semmi nem sikerült. A vendégek jól védekeztek, nagyot küzdöttek, így megérdemelten jutottak tovább (0-2).

A meccs tanulságai: Gőcze Gergő tényleg jó kapus; a Ferencváros a nyári időszakban megint igazolt néhány teljesen értéktelen légióst.

A Haladás három bajnoki vereség után legyőzte a veretlen listavezető MTK-t, majd az FTC otthonában jutott tovább a Magyar Kupában, ami azt jelenti, hogy az elmúlt hétvégén gyenge teljesítményt nyújtó Debrecen nem lehet nyugodt a következő élvonalbeli forduló előtt…