Futsal

Presztízscsatát nyert a bajnok

A Rába ETO 5-3-ra győzött az Aramis ellen a teremlabdarúgó NB I felsőházi rájátszásában.

A hétfő esti mérkőzésen az Aramis nem adta könnyen magát, igazi presztízscsata alakult ki, de a győriek nem fenyegette veszély. A bajnokcsapat megérdemelten nyert, de Sikur Lajos bravúrjainak köszönhetően csak kétgólos vereséget szenvedtek a budaörsiek.

Nagyon jól kezdett a Rába, az első percben Lódi Tamás a hosszú sarokba lőtt (1-0). Aztán újabb győri rohamok következtek, de Sikur Lajos egészen kiváló formában védett. Három perc után akár hat góllal is vezethetett volna a hazai csapat. A 11. percben Juanra passzolt vissza az alapvonalról Fabiónak, aki közelről nem hibázott (2-0). Frank Pétert fegyelmezetlenségéből adódóan kiállították, de az Aramis kivédekezte a kritikus időszakot. A 15. percben Roni lövését Matkovics védte, majd labdaszerzés után Juanra, Fabio és Bárdosi is rúghatott volna gólt, de az eredmény a félidő végéig már nem változott – tudósít a győri klub honlapja.

A második félidő 12. másodpercében Dróth Zoltán közeli lövésével szemben tehetetlen volt Sikur (3-0). Aztán egy Juanra, Dróth, Juanra háromszög után a légiós a tőle megszokott módon a vendégkapus lába között lőtt a hálóba (4-0). Kisvártatva egy kontraakció végén Dávid Richárd góljával szépítettek a vendégek (4-1). Ezután az Aramis áttért az öt a négy elleni játékra, amit 15 másodpercen belül ki is használt, Dávid Richárd lövésével (4-2). Ezután sorozatos bírói tévedések és rengeteg sárga lap borzolta a szurkolók és a játékosok kedélyállapotát, a győri közönség percekig füttykoncerttel fejezték ki nemtetszésüket.

Öt perc esemény nélküli játék után Martins egyedül kitört, és a vészkapus-játékra áttért budaörsiek üres kapujába vezette a labdát (5-2). A mérkőzés végén egy villámgyors akcióból Roni szépített (5-3). Összességében a Rába ETO megérdemelten nyert, Sikur Lajos bravúros védéseinek köszönhetően nem lett komoly különbség a két csapat között.

Teremlabdarúgó NB I, rájátszás, 6. forduló

Felsőház

Rába ETO – Colorspectrum Aramis 5-3 (2-0)

Gólszerzők: Lódi (1.), Fabio (11.), Dróth (21.), Juanra (23.), Martins (39.), illetve Dávid R. (24., 30.), Roni (40.)

Kiállítva: Frank P. (11.)

Mezei-Vill FC-Berettyóújfalu – Újszegedi TC 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Trencsényi (4., 24.), Gál I. (14.), Rábl (30.)

Gödöllői Bikák – Swietelsky-Haladás VSE 3-3 (1-0)

Gólszerzők: Baranyai (14., 28.), Vidák (24.), illetve Halmos M. (28.), Bagó (35.), Horváth P. (37.)

Kiállítva: Ács (26.)

Alsóház

1. FC Veszprém – DEAC Armada Futsal Club 4-9 (2-5)

Gólszerzők: Molnár I. (8.), Pálfi (11.), Leitold (27.), Bényi (29.), illetve Nagy I. (5.), Berecz (13., 16., 19., 35.), Angyalos (17., 25.), Fekete V. (26., 30.)

Kiállítva: Tatai (19.), illetve Ponczok (26.)

Pénteken játszották

Rubeola FC Csömör – MAFC-BME-Docler Akadémia 4-4 (3-0)

Gólszerzők: Érsek (3.), Hosszú (10., 18.), Tősér (39.), illetve Fehér K. (21., 28.), Öreglaki (24., 39.)

Kiállítva: Sivák (38.)