Futsal

Megvan a Győr második győzelme is

A címvédő Rába ETO 4-0-ra nyert Berettyóújfaluban a teremlabdarúgó NB I döntőjének második meccsén.

Teremlabdarúgó NB I, döntő, 2. mérkőzés
Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Rába ETO 0-4 (0-0)
Berettyóújfalu, 700 néző. Játékvezetők: L. Tóth, Takács A, Veres
MVFC: Pallai – Lovas, Melo, Trencsényi, Szécsi. Csere: Nagy I., Leo Mendes, Gál I., Rábl, Nagy T., Tihanyi, Szabó P. Edző: Turzó József
Győr: Balázs Z. – Al-Ioani, Dróth, DS Martins, Lódi. Csere: Gyurcsányi, Szeghy, Bárdosi, CE Martins, Dobre, Harnisch, Matkovics. Edző: Marco Angulo
Gólszerzők: CE Martins (31., 38.), Gyurcsányi (37.), Al-Ioani (40.)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Rába ETO javára.

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A döntő első felvonása után (6-1) érezhetően óvatosabban kezdte mindkét együttes a Berettyóújfaluban rendezett mérkőzés első félidejét. Bár helyzetek mindkét oldalon adódtak, elsősorban egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, kevés sikerrel – tudósít a győriek honlapja.

A második félidő elején enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a házigazda MVFC, de Gyurcsányi Zsolt bravúros labdaszerzése és megindulása után Carlos Eduardo Martins révén mégis az ETO szerzett vezetést. Öt perccel a mérkőzés vége előtt öt-négy elleni játékra álltak át a hazaiak, de Gyurcsányi újabb labdaszerzése után már 2-0-s vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A hátralévő percekben tovább kockáztatott a Berettyó, de a gólokat ismét a Rába szerezte, előbb a döntősorozatban már ötödik találatát jegyző CE Martins volt ismét eredményes, majd az utolsó percben Al-Ioani állította be a 4-0-s végeredményt. A Győr tehát összesítésben már 2-0-ra vezet, és hétfőn, hazai környezetben ismét bajnok lehet.