Úgy bekezdett az Arsenal, hogy az ellenfél drukkerei negyedóra után elindultak haza

DARREN STAPLES / AFP

Sorozatban hetedik bajnokiját nyerte meg az Arsenal, amely 6-0-ra elgázolta a sereghajtó Sheffield Unitedet.

Az Arsenal szemernyi kétséget nem hagyott afelől, hogy továbbra is ott akar lihegni a Liverpool, Manchester City duó nyakában, és már negyedóra után három góllal vezetett.

Ödegaard köszönt be elsőként, egy olyan támadás végén, amikor a vendégek nagyon eldugták a labdát a 16-os környékén.

Aztán Saka élesen belőtt labdája után Bogle vette be saját kapuját,

majd egy félpályánál történt labdavesztés után az Arsenal szinte lerohanta ellenfelét, és Martinelli is feliratkozott a góllövők közé.

A kevésbé mazochista Sheffield-drukkerek már ekkor elindultak hazafelé, a lelkesebbek még maradtak, és a szünetig további két Arsenal-gólt láthattak:

Martinelli erőszakos labdaszerzése után Havertz nézte ki magának a bal alsót,

Saka kiváló előkészítése után pedig Rice tetézte a hazaiak szenvedéseit.

Az Arsenal hatalmas fölényére jellemző, hogy az első félidőben 80 százalékban a vendégeknél volt a labda. Az ötgólos előny birtokában aztán érthető módon nem szakadt meg Mikel Arteta csapata a folytatásban, de egy újabb gólt így is szerzett, a jobbhátvéd White idénybeli második gólját lőtte.

A meccsről mindent elmond, hogy az Arsenal belső védőjnek, Salibának több sikeres passza volt (169), mint a Sheffieldnek (142).

Az Arsenal az angol futball első négy osztályát tekintve az első csapat lett, amely egymás után három idegenbeli bajnokiját nyerte meg legalább ötgólos különbséggel, mivel a sheffieldi gála előtt a West Hamet (0-6) és a Burnley-t (0-5) is kitömték Arteta fiai.

A Sheffield mélyrepülése is egyedülálló: korábban nem volt olyan csapat az angol futball első négy osztályában, amely egymást követő négy hazai tétmeccsen nyelt be legalább öt gólt. A United az Arsenal elleni zakó előtt kétszer a Brightontól (az FA Kupában 2-5, a PL-ben 0-5), egyszer az Aston Villától kapott irtózatos pofont.