Tíz éve nem bukott el így bajnokit a Manchester United

Paul ELLIS / AFP
Phil Foden duplájával fordított a Manchester City
Hátrányból fordítva 3-1-re nyert a City a United ellen az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának manchesteri rangadóján.

A vendégek alaposan meglepték a Cityt, a 8. percben ugyanis Rashford 24 méterről gyilkos bombát zúdított a kapuba (0-1), ezzel az United előnnyel mehetett szünetre.

Márpedig ez statisztikailag nagyon jót ígért: 2014 szeptembere óta sorozatban 143 Premier League-mérkőzésen maradt veretlen akkor, amikor a félidőben előnyt szerzett (ebből 123-at megnyert, 20-szor döntetlent játszott).

Azonban a csapat nem jutottak el a 144-ig, a City ugyanis a második félidőben fordított. Az egyenlítés az 56. percben jött össze Foden révén, majd a 80. percben a második találatával már a hazaiak kerültek előnybe, a 3-1-es végeredményt pedig a védelem hibáját kihasználva  Haaland állította be a 91. percben.

A 27 kapura lövéssel próbálkozó City jelentős fölényben játszotta végig a mérkőzést, és egy pontra van a tabellán az éllovas Liverpooltól.

A hazaiak spanyol középpályása, Rodri új rekordnál jár, ő az első olyan játékos, aki sorozatban 59 meccsen maradt veretlen a Premier League-ben. Az eddigi rekordot a Chelsea egykori játékosa, Ricardo Carvalho tartotta, akinek csapata 2006 novembere és 2008 februárja között 58 meccsen nem szenvedett vereséget, amikor a portugál védő játszott.